تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دسترسی آژانس به سایت‌های هسته‌ای طبق قانون لغو تحریم‌ها خواهد بود.
دسترسی آژانس به سایت‌ها طبق قانون خواهد بود
به گزارش خبر24، محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر گفت: سفر «گروسی» در راستای تقویت فضای تفاهم و گفتگو بین آژانس و سازمان انرژی اتمی بود و مقرر شد وی سفر دیگری نیز به زودی به ایران داشته باشد.

وی افزود:اهم توافقات ایران و آژانس در بیانیه مشترک منتشر شده است، امیدواریم در نشست آینده شورای حکام بیانیه شورا منطبق بر واقعیات و به دور از سیاسی کاری در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران تنظیم شود.

عباس زاده ادامه داد: همه دسترسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی به سایت‌های هسته‌ای ایران طبق قانون مجلس و پادمان‌ها و پروتکل‌ها است. طبق بیانیه، اطلاعات ثبت شده در فایل‌ها در ایران می‌ماند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: هنوز کنایه‌های رئیس دولت تدبیر به این قانون را فراموش نکرده‌ایم، دولت دوازدهم نیز موظف به اجرای این قانون بود.

وی گفت: قانون اقدام راهبردی راه را برای مذاکره فرسایشی، ابزاری و مذاکره برای مذاکره می‌بندد، اما راه مذاکره عزتمندانه را هموار می‌کند.
24-news.ir/vdcb0sbz.rhbw0piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز