تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
گلکسي S22 سامسونگ با پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸ يا ۸۹۵ و پردازنده گرافيکي Adreno 730 در گيک‌بنچ ديده شد.
مشخصات فنی گلکسی S22 سامسونگ در گيک بنچ
به گزارش خبر24، طبق گزارش‌هاي غير رسمي، گلکسي S22 سامسونگ احتمالاً در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. سامسونگ زمان عرضه گلکسي S22 را رسماً اعلام نکرده؛ اما تاکنون اطلاعات مختلفي در خصوص نسل بعدي گوشي‌هاي هوشمند اين شرکت کره‌اي فاش شده است. اخيراً گفته شده بود اين گوشي به پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸ يا تراشه اگزينوس اختصاصي سامسونگ مجهز خواهد بود. شنيدني‌ها حاکي از آن است که تراشه به‌کاررفته در گلکسي S22 بر اساس منطقه‌اي که در آن عرضه خواهد شد،‌ متفاوت خواهد بود. 

به گزارش گيزچاينا، به‌تازگي گيک‌بنچ جدول مشخصات فني يک مدل از اين گوشي با شماره SM-S901U مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۹۵ يا ۸۹۸ را منتشر کرده است. البته در اين وب‌سايت به‌طور مشخص گفته نشده که اين گوشي گلکسي S22 است؛ اما گزارش‌هاي پيش از اين مدعي شده‌اند که شماره اين دستگاه به نسخه پايه سري آينده گوشي‌هاي هوشمند سامسونگ اشاره دارد. 

مشخصات بنچمارک گلکسي S22 سامسونگ در گيک‌بنچ
حرف U در شماره مدل SM-S901U نشان مي‌دهد که نسخه بررسي‌شده در گيک‌بنچ، آمريکايي است. علاوه بر اين، به نظر مي‌رسد قلب تپنده اين دستگاه، پردازنده نسل بعدي کوالکام اسنپدراگون باشد؛ اما مشخص نيست مدل ۸۹۵ است يا ۸۹۸. به نظر مي‌رسد اين تراشه مجهز به چهار هسته کم‌مصرف ۱٫۷۹ گيگاهرتزي، سه هسته مياني ۲٫۵ گيگاهرتزي و يک هسته قدرتمند ۳ گيگاهرتزي باشد. 

 
اين پيکربندي مشابه آن است که کوالکام معمولاً براي تراشه‌هاي پرچم‌دار خود به کار مي‌برد؛ اما ارقام به‌دست‌آمده از اين بنچمارک نشان مي‌دهد که اين آزمايش‌ها روي فرم‌وري که هنوز کامل نشده، انجام شده است. اين دستگاه در تست‌هاي تک‌هسته‌اي و چندهسته‌اي به ترتيب ۴۷۵ امتياز و ۱۳۹۳ امتياز کسب کرد. اين امتيازها با بنچمارک اکثر گوشي‌هاي هوشمند با برچسب اقتصادي منطبق است؛ به عبارت ديگر، بعيد است که اين تراشه از نوع پرچم‌دار بوده باشد. در گزارش ديگري آمده بود که گلکسي S22 احتمالاً با باتري  ۳۷۰۰ ميلي‌آمپر ساعتي عرضه خواهد شد و از شارژ ۲۵ واتي پشتيباني خواهد کرد. اين در حالي است که نسخه +S22 و S22 اولترا اين گوشي از شارژ ۴۵ واتي پشتيباني مي‌کنند و اين تفاوت زيادي با مدل استاندارد اين گوشي نشان مي‌دهد. 

مشخصات فني مورد انتظار گلکسي S22 سامسونگ 
جدول مشخصات فني گيک‌بنچ نگاهي اجمالي از گلکسي S22 سامسونگ به نمايش گذاشته است. اين جدول بلافاصله بعد از مشاهده گلکسي S22‌ با شماره مدل SM-S906B و مجهز به تراشه اگزينوس 2200 در اين وب‌سايت ظاهر شد و نشان مي‌دهد مدل SM-S901U مجهز به تراشه کوالکام با اسم رمز «تارو» (Taro) و احتمالاً از نوع اسنپدراگون ۸۹۵ است که جانشين به‌شدت مورد انتظار ۸۸۸ خواهد بود. علاوه بر اين، اين تراشه احتمالاً با فرايند ۴ نانومتري و توسط اين غول فناوري کره‌اي ساخته شده است. 

جدول بنچمارک گيک‌بنچ نشان مي‌دهد که اين گوشي مجهز به پردازنده گرافيکي Adreno 730 خواهد بود. اين مدل گلکسي S22 احتمالاً در ابتدا با رم ۸ گيگابايتي عرضه شود و مدل ديگر با رم ۱۲ گيگابايتي ممکن است اواخر امسال وارد بازار شود.  اين جدول همچنين نشان مي‌دهد که گلکسي S22 سامسونگ آخرين نسخه سيستم عامل موبايل گوگل، يعني اندرويد ۱۲ را اجرا مي‌کند. تراشه اين مدل احتمالاً از نوع اسنپدراگون ۸۹۵ است؛ چرا که امتيازي کمتر از Vivo V2102A مجهز به تراشه ۸۹۸‌ که اخيراً در همين وب‌سايت بنچمارک گرفته شده بود، به دست آورده است. البته اين احتمال هم وجود دارد که ۸۹۸ و ۸۹۵ تراشه‌هاي يکساني باشند.
24-news.ir/vdccooqm.2bq4x8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز