تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس از بعد نظارتی خود به موضوع تقویت ارزش پول ملی ورود پیدا کرده است.
ورود مجلس برای تقویت ارزش پول ملی
به گزارش خبر24، غلامرضا مرحبا در رشت، درباره تقویت ارزش پول ملی اظهار داشت: وزارت اقتصاد و بانک مرکزی متولی اجرایی تقویت ارزش پول ملی هستند که باید با تنظیم سیاست‌های پولی و مالی  ارزش پول ملی را تقویت کنند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مواردی نظیر کسری بودجه، خلق پول بدون پشتوانه و حجم نقدینگی از عواملی هستند که سبب کاهش ارزش پول ملی می‌شوند.

وی درباره پیگیری مجلس برای تقویت ارزش پول ملی ابراز داشت: مجلس و کمیسیون اقتصادی در جهت تقویت ارزش پول ملی ورود پیدا کرده اما در این زمینه در حال حاضر موضوع تصویب  قانون مطرح نیست.

بیشتر بخوانیدعضو کمیسیون صنایع مجلس: اشتغال، اقتصاد و صنعت باید اولویت دولت در استان آذربایجان شرقی باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس: کوبیدن بر طبل ناامیدی مشکلی را حل نمی‌کند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس: شورای ترافیک خراسان شمالی مسئول گره زدن ترافیک است.

مرحبا گفت: کمیسیون اقتصادی از بعد نظارتی خود به این موضوع رسیدگی و با دستگاه‌های مربوطه همکاری می‌کند تا با سیاست‌های ناصحیحی که در گذشته اتخاذ شده و ارزش پول ملی را کاهش داده مقابله شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: کمیسیون اقتصادی اکنون از بعد نظارتی به این مسئله می‌پردازد اما اگر بعدها نیازمند قانون‌گذاری در این زمینه بودیم طبیعتاً مجلس به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و قانون مورد نیاز را مصوب می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس در مورد زیرساخت‌های کشاورزی در گیلان گفت: زیرساخت‌های کشاورزی کم و بیش در استان گیلان موجود است اما آن طور که باید مورد بهره‌گیری قرار نگرفته است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای افزایش تولیدات کشاورزی باید از این زیرساخت‌ها به درستی استفاده شود و یا اگر زیرساخت‌های مورد نظر در استان وجود ندارد آن‌ را ایجاد کنیم.

وی درباره پیگیری نمایندگان گیلان برای ارتقای این زیرساخت‌ها افزود: در راستای اجرای قانون تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی هر کجایی که نیاز باشد زیرساخت‌های لازم را ایجاد خواهیم کرد.

مرحبا با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای مکانیزاسیون اراضی اعم از تکنولوژی مربوطه و امکانات مورد نیاز در کشور وجود دارد گفت: ما تنها باید اراده رفتن به این سمت و اجرای مکانیزاسیون را داشته باشیم. 

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس بیان کرد: اگر این اراده در استان شکل گیرد می‌توانیم تکنولوژی و امکانات مورد نیاز برای مکانیزاسیون اراضی کشاورزی را به استان گیلان آورده و از فواید آن بهره‌مند شویم.
24-news.ir/vdcjavea.uqehmzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز