تاریخ انتشارپنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
 از کتاب "من زینب تو  هستم" همزمان با  آغاز  هفته گرامیداشت  دفاع مقدس  در حرم مطهر رضوی رونمایی شد
از کتاب "من زینب تو هستم" در  حرم مطهر رضوی رونمایی شد 
به گزارش خبر24،  از کتاب "من زینب تو  هستم" همزمان با  آغاز  هفته گرامیداشت  دفاع مقدس  در حرم مطهر رضوی رونمایی شد


این برنامه روز شامگاه  چهارشنبه 31 شهریور ماه در رواق کتاب  آستان قدس رضوی  برگزار و با توجه به شرایط کرونایی با حضور تعداد معدودی از افراد برگزار شد.

در این برنامه معصومه محمدی  نویسنده کتاب من زینب تو هستم،گفت:از نظر بنده اولین علت حضور در این برنامه دعایی است که بعد از نگارش کتاب در محضر امام رضا داشتم و خواستم برای کتاب کمال خیر را رقم بزند آن زمان رواق کتابی افتتاح نشده بود حال همین‌که در محضر امام رضا هستم کمال خیر است و خدا را شاکرم.
وی ادامه داد: دومین علت رونمایی کتاب در حرم مطهر امام رضا(ع) به این موضوع برمی‌گردد که ۳۹سال پیش شهید سعید نامدار با پدر و مادرش به مشهد نیامد تا به جبهه برود اما گفت یک روزی همگی به زیارت خواهیم آمد‌. آن روز همین امروز است که همه، نه فقط عکس شهید، یقین دارم که خود شهید اینجاست. 
 محمدی خاطر نشان کرد: از آنجایی که با کتاب شهدا، عاشق کتاب و کتابخوان شدم همیشه دوست داشتم در این راستا کاری انجام دهم. در اطراف دایی‌ام را می‌دیدم که قبل از شهادت کسی گمان نمی‌کرد شهید خوش اخلاق و بامعرفت بود. اما شبیه شهدا نبود. بعد از انقلاب تحول بزرگی کرد و به فیض گمنامی به شهادت رسید. 

این نویسنده دفاع مقدس گفت:کرامات عجیب و غریبی از او دیدم. او از همه زنده‌ها به مادرم یعنی خواهرش و حتی به من و دوستانم آگاه‌تر بود. 

 وی با بیان اینکه قصد ندارم از کراماتش مطلبی عنوان کنم. مخاطب اگر خودش بخواند تجربه و احساس بهتری خواهد داشت، افزود: شاید برای برخی سوال باشد که چرا روایت خانواده شهدا ثبت می‌شود. برای تفهیم مقصودم ناچارم مثالی ساده بزنم.

محمدی اظهار داشت: هرگاه فیلمی را می‌بینیم عاشق قهرمان فیلم می‌شویم. حتما می‌دانیم اما توجه نمی‌کنیم که برای اینکه قهرمان شدن بازیگر حداقل ۵۰نفر پشت دوربین تلاش می‌کنند تا آن قهرمان دیده شود. حکایت خانواده‌ی شهدا هم همین است. آیندگان باید بدانند اگر جوانی از جانش گذشت و جهاد کرد خانواده‌ی او از چه چیزی گذشتند.

وی  دلیل انتخاب زاویه دید خواهر شهید هم این است که من از مادرم را دیدم و  لالایی روضه‌وار او را در کودکی به خاطر دارم عنوان کرد و گفت: مرارت‌ها،عشق،ایثارش را دیدم که بعد از شهادت و اسارت برادرانش دیگر به زندگی قبل خود بازنگشت و از طرفی با پدیده‌ای مواجه شدم که در ادبیات پایداری ما جایش حسابی خالی بود، مگر نه اینکه همیشه با شدت و خدا این مصراع را می‌خوانیم؟ کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود. حضرت زینب جهاد کرد، ایستاد. رسالتش این بود که جای شهید و جلاد عوض نشود. یکی از اهداف نگارش کتابم شبیه به رسالت حضرت زینب بود. اینکه آیندگان بدانند تا روزی نیاید که جای شهید و جلاد عوض بشود. 

وی در پایان با اشاره به اینکه اسم کتاب را من زینب تو هستم گذاشتم چرا که زینب بودن شاخص است،یعنی عشق و وفای خواهری در حق برادر
زینب از نظر لغوی معنی زینت پدر دارد، بیان کرد: اما بنده کشف دیگری از این اسم دارم. زینب  معنای خواهر وفادار و قهرمان جان بر کف می‌دهد. برای خواهر شهید هم همین معنا را تداعی می‌کند. انگار خواهر شهید به برادرش می‌گوید:داداش شما رفتی. من ماندم. حالا نوبت به من رسیده است.
24-news.ir/vdcg3w9u.ak9yx4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز