تاریخ انتشارجمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
مذاکرات ایران و عربستان در مسیر درستی حرکت می کند و ما نیاز به گفت‌وگوهای بیشتری داریم.
ایران و عربستان به توافقات مشخصی رسیدند
به گزارش خبر24، حسین امیر عبد اللهیان وزیر خارجه ایران در نشست خبری در بیروت اعلام کرد: بخشی از گفتگوها با مسئولان لبنان بر بحران اقتصادی لبنان متمرکز بود.

 وی افزود: ایران آماده همکاری با لبنان در همه زمینه‌های زیرساختی و حمایت از آن در زمینه کالاهای غذایی و اقلام دارویی است.

 وزیر خارجه ایران تاکید کرد: کشورهای منطقه و ملتهای آن به آمریکا اجازه جنگ اقتصادی و محاصره لبنان را نخواهند داد. 

 وی با اشاره به گفت‌وگوهای ایران و عربستان گفت: گفت‌وگوی ایران و عربستان روند درست خود را طی می‌کند و ما به گفتگوی بیشتری نیاز داریم. ما و عربستان به توافقات خاصی در موضوعات مشخص رسیدیم و از این گفتگو استقبال می‌کنیم. گفتگوی ما با عربستان به نفع منطقه است و این گفتگویی سازنده است. ایران و عربستان دو کشور مهم هستند و نقش بسیار مهمی در تثبیت امنیت منطقه دارند.

 وزیر خارجه ایران به گفت‌‌وگوها در خصوص برجام نیز اشاره کرد و گفت: ایران معادله گفتگو و گشایش را تامین کننده آینده درخشان برای منطقه می‌داند. ما وقتمان را صرف گفتگوها نخواهیم کرد اگر جدیتی از سوی طرف دیگر برای بازگشت به آن وجود نداشته باشد. اگر آمریکا در بازگشت به برجام جدی باشد می‌توان روی آن حساب کرد. دولت ایران هدف اساسی آن توسعه اقتصادی فراگیر در همه زمینه هاست.

 وی تصریح کرد: در آینده نزدیک شاهد نتایج طرحهای ایران در زمینه برقراری صلح و امنیت در منطقه خواهید بود.
24-news.ir/vdchkxn6.23nvxdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز