تاریخ انتشارشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
عضو کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی گفت: باید سود وام‌های مسکن تعدیل شود و اقساط آن‌هم به‌گونه‌ای باشد که با درآمد اقشار ضعیف جامعه سنخیت داشته باشد.
سود وام‌های مسکن با جیب مردم تناسبی ندارد
به گزارش خبر24، لطف‌الله سیاهکلی با انتقاد از سود زیاد وام‌های مسکن، اظهار داشت: قیمت مسکن در شرایط فعلی به گونه‌ای است که امکان خان‌دار شدن اقشار ضعیف و حتی متوسط جامعه بسیار کم است. قیمت مسکن به صورت نجومی افزایش پیدا کرده و از سوی دیگر درآمدها حداقلی است و بنابراین مردم با درآمد پایین نمی‌توانند خانه دار شوند.

وی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی برای برون رفت از وضعیت اسفبار مسکن طرح جدید تولید مسکن را به تصویب رساند و طرح ساخت مسکن را در اختیار دولت قرار داد و دولت را مکلف کرد که سالانه یک میلیون مسکن بسازد. راه نجات و برون رفت از مشکل مسکن این است که حتما این قانون اجرایی شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راه‌حل رفع مشکل مسکن آن است که زمین دولتی و تسهیلات بانکی با بهره مناسب در اختیار مردم قرار گیرد تا توان بازپرداخت اقساط وام را داشته باشند.

عضو کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید ۸۰ درصد از قیمت مسکن را به شکل وام مناسب در اختیار مردم قرار بدهیم  و اگر میزان وام کمتر از این باشد، اقشار ضعیف و متوسط جامعه نمی‌تواند خانه‌دار شوند.

وی ادامه داد: باید سود وام‌های مسکن هم تعدیل شود و اقساط آن هم به گونه‌ای باشد که با درآمد اقشار ضعیف جامعه سنخیت داشته باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سود وام‌های فعلی مسکن بسیار زیاد است و اقساط آن هم با جیب مردم تناسبی ندارد و این وام‌ها نمی‌تواند مشکل مسکن اقشار ضعیف جامعه را حل کند.
24-news.ir/vdchixn6.23nvmdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز