تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
شاخص بورس تهران امروز نیز بر سقوط قیمتی که از ابتدای هفته شروع شده بود، ادامه داد و به کانال یک میلیون و ۴۵۵ هزار واحد رسید.
افت شاخص بورس ادامه دار شد
به گزارش خبر24، کامودیتی‌ها بیشترین تاثیر را بر نزول شاخص بورس تهران داشت به طوری که ملی مس و فولاد مبارکه اصفهان و گل گهر سیرجان به همراه نماد‌های شیمیایی خصوصا شپدیس بیشترین تاثیر را بر نزول شاخص بورس داشت.

اگرچه قیمت‌های در بازار جهانی سقوط قیمتی خود را جبران کرده است به طور مثال قیمت اوره در بازارجهانی به بیش از ۷۰۹ دلار رسیده و قیمت متانول افزایش چشمگیری به ثبت رسانده‌است، اما افت قیمت دلار در بازار آزاد و چشم انداز برجام باعث شده است که از دید بسیاری سرمایه‌گذاران آینده دلار یا نزولی است و یا اینکه در همین ارقام فعلا تثبیت شده است و به همین دلیل برخی از سهامداران در حال شناسایی سود هستند و همین اتفاق باعث افت قیمت سهام شده است.

خالص ارزش معاملات امروز ۴ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان بود که نسبت به روز قبل بیش از ۱۰ درصد کاهش داشت.

بر اساس ارقام درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق و بهادار تهران امروز با ۱۰ هزار و ۴۲۰ واحد کاهش به یک میلیون و ۴۵۵ هزار واحد و ارزش روز بازار به ۵ هزار و ۸۴۹ هزار میلیارد تومان رسید.

شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) با ۲ هزار و ۶۰۱ واحد کاهش به ۳۶۳ هزار و ۳۶۴ واحد رسید. شاخص کل (هم‌وزن) با ۵ هزار و ۸۹۷ واحد افت به ۴۱۴ هزار و ۶۸۳ واحد رسید. شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳ هزار و ۷۲۰ واحد افت به ۲۶۱ هزار و ۶۱۰ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با ۱۳ هزار و ۹۵۴ واحد کاهش به یک میلیون و ۸۵۶ هزار واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با ۸ هزار و ۲۸۳ واحد کاهش به یک میلیون و ۸۲ هزارواحد و شاخص بازار دوم با ۱۸ هزار و ۹۶۷ واحد افت به رقم ۲ میلیون و ۸۸۱ هزار واحد رسید.

نماد فملی، فولاد، همراه، شپدیس، شستا، رمپنا، کگل بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس ایران داشت و نماد تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشت.

در بازار فرابورس ایران شاخص کل فرابورس ۱۹۷.۴۴ واحد افت به رقم ۲۰ هزار و ۷۸۲ واحد رسید.

معامله‌گران فرابورس تعداد ۲ میلیارد و ۳۶۶ میلیون برگ سهم در قالب ۶۶۳ هزار ۹۲۷ هزار فقره به ارزش ۱۰ هزار و ۸۳۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
24-news.ir/vdchzkn6.23nvmdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز