تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
ستاره‌های فوتبال برای درآمدهای هنگفت خود از اینستاگرام باید مالیات بپردازند.
خبر بد برای ستاره‌ های فوتبال
به گزارش خبر24، یکی از روش‌های درآمدزایی ستاره‌های فوتبال ایران در کنار قراردادهای میلیاردی خود و فعالیت‌های اقتصادی آنها، درآمدزایی از صفحات رسمی خود در پلتفرم اینستاگرام است. بازیکنان سرشناس و به خصوص استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها، با دنبال کننده‌های فراوانی که دارند، با قراردادهای وسوسه‌کننده امکان بهره‌برداری تبلیغاتی از پیج شخصی خود را به شرکت‌های تبلیغاتی یا برخی واسطه‌های مورد وثوق خود قرار می‌دهند تا از این روش کسب درآمد کنند.
حالا اما با قانون جدید مجلس، افرادی که میزان فالوئرهای آنها بیش از ۵۰۰ هزار نفر باشد بایستی از محل درآمد خود از طریق پیج‌های رسمی‌شان در اینستاگرام مالیات بپردازند. به همین دلیل پیش بینی می‌شود عده کثیری از بازیکنان و ستاره‌های فوتبال به واسطه درآمد هنگفتی که از این محل دارند شامل حال این قانون شوند و مجبور شوند بخشی از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت بپردازند.

نکته جالب توجه اینجاست که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نیز با در نظر گرفتن پیش نویس این قانون در مجلس شورای اسلامی شامل حال پرداخت مالیات خواهند شد و بایستی بخشی از درآمد ناشی از تبلیغات در پلتفرم اینستاگرام را به عنوان مالیات به دولت بپردازند.  حالا از گوشه و کنار خبر می‌رسد ستاره‌های فوتبال در اندیشه راه حلی هستند تا با استفاده از آن قید پرداخت مالیات را بزنند، تا مجبور نشوند درآمد خود از این مسیر را با دولت تقسیم کنند.

در این میان برخی بازیکنان فعلی فوتبال در کنار اینکه تعداد دنبال کننده بسیار زیادی در صفحات رسمی خود دارند، به نوعی همسران خود را نیز ساپورت تبلیغاتی کردند تا آنها نیز از کنار محبوبیت‌شان فالوئر بالا جذب کنند تا با استفاده از این مزیت به نوعی درآمد دیگری برای خود فراهم سازند که با این احتساب همسران آنها نیز در صورت داشتن فالوئر بالای ۵۰۰ هزار نفر مجبور به پرداخت مالیات هستند.
24-news.ir/vdcefe8v.jh87pi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز