تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
کارشناس مسائل منطقه، آقای طارق بیطار قاضی پرونده انفجار بیروت را عامل فتنه و درگیری‌های امروز در لبنان دانست.
بررسی علت ناآرامی‌های بیروت و تیراندازی به معترضان
به گزارش خبر24؛ آقای حسین رویوران گفتگو با شبکه خبر سیما با تحلیل علل ناآرامی‌های امروز بیروت گفت: آقای سیدحسن نصرالله در سخنرانی چهار روز قبل اعلام کرد که آقای قاضی طارق بیطار در حال بیراهه رفتن است و به جای آن که لایحه اتهامی مطرح کند باید افرادی را که عمدی یا سهوی مسئول انفجار بندر بیروت اند احضار و بازجویی کند.

وی اقدام این قاضی در احضار و بازجویی از برخی اعضای جنبش امل، دو وزیر سابق و نخست وزیر سابق لبنان را نشان دهنده برخورد سیاسی او دانست.

آقای رویوران گفت: اتفاقا آقای سیدحسن نصرالله اعلام کرد که این رویه می‌تواند سبب فتنه شود و تصریح کرد که چرا باید این قاضی جلسه‌ای دو ساعت و نیمه با سفیر امریکا در لبنان داشته باشد؟

کارشناس مسائل سیاسی افزود: دبیرکل حزب الله لبنان همچنین این پرسش را خطاب به دولت کشورش مطرح کرد که چرا اساسا به نظام قضایی اجازه می‌دهد که با سفارتخانه‌های خارجی در این کشور ارتباط داشته باشد؟

وی تصریح کرد: این مسائل نشان می‌دهد که اصل فتنه امروز زیر سر قاضی پرونده انفجار بیروت است که با برخوردهایش، طرفداران امل را وا داشت که تظاهرات کنند و با استفاده از این شرایط افرادی که مکمل این سناریو هستند به سمت آنان تیراندازی کردند.

آقای رویوران گفت: افرادی که به سمت تظاهرکنندگان شلیک کردند به احتمال زیاد نیرو‌های قوات لبنانی به رهبری سمیر جعجع هستند که یکی از مهمترین صحنه گردانان جنگ داخلی این کشور از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰ محسوب می‌شوند.
24-news.ir/vdch6qn6.23nvmdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز