تاریخ انتشارشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ گفت: بذر مخدر گل تراریخته از کشور‌های هلند و اسپانیا به کشورمان ارسال می‌شود که قدرت تخریب بسیار زیادی دارد.
بذرهای تراریخته مخدر گل از هلند وارد می شود
به گزارش خبر24،سرهنگ عبدالوهاب حسنوند با اشاره به افزایش نگران کننده دستگیری نوجوانان و جوانان در حوزه مخدر‌های جدید مانند گل گفت: نیاز است بررسی شود چرا نوجوانان و جوانان به سمت و سوی مخدر گل می‌روند و تبلیغاتی در رسانه‌ها و فضای مجازی برای مصرف این مخدر در حال انجام است. دستگیری‌های پلیس در این حوزه نشان دهنده این است که باید مراقب باشیم و وضعیت هشدار دهنده است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی برای یکبار مصرف می‌کنند و باور نمی‌کنند این مخدر‌ها اعتیادآور است و با یکبار مصرف به احتمال زیاد گرفتار آن می‌شوند. برخی نیز برای خود درمانی و کاهش درد بیماری‌ها از آن مصرف می‌کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه بذر تراریخته از هلند و اسپانیا وارد کشور می‌شود، گفت: بذر‌های عادی دارای تی‌اچ‌سی ۳ یا نهایت ۵ هستند. بذری که کشور‌های اروپایی با هدف تخریب روح و روان نوجوانان ما وارد کشور می‌کنند تراریخته است و ژن بذر دستکاری شده است. قدرت تی‌اچ‌سی بذر‌های اروپایی وارد شده ۳۵ و بسیار خطرناک است.

حسنوند با بیان اینکه کشور‌های اروپایی بذر تراریخته را فقط با هدف تخریب ما تولید می‌کنند، افزود: کشور‌های اروپایی در آزمایشگاه‌های پیشرفته خود ژن بذر را تغییر داده و بذر تراریخته مخدر را تولید و به کشورمان ارسال می‌کنند. خود آن‌ها به جوانانشان بذر تی‌اچ‌سی ۳ را می‌دهند و برای ما ۳۵ ارسال می‌کنند. از این بذر‌ها روغن حشیش با قدرت تخریبی ۹۰ کشف کردیم.

وی در مورد عوارض مصرف مخدری که با بذر‌های تراریخته تهیه شده است، تاکید کرد: مصرف این مخدر‌ها علاوه بر اینکه روی جسم، روح و روانشان تاثیر می‌گذارد، روی موی بدن، پوست و حتی موی سر تاثیرات بسیار بدی را خواهد گذاشت، اما مهمترین موضوع این است که روی ژن آن‌ها تاثیرگذار بوده و اگر روزی بخواهند بچه‌دار شوند، نوزادی که از این افراد به دنیا بیاید دارای اختلال شخصیت خواهد بود.

به گفته حسنوند، بذر‌های وارداتی در آزمایشگاه پلیس بررسی شده و مشخص شد این بذر برای نابودی نسل ایرانی‌ها تولید و وارد کشور شده است. درست است که فرد مصرف کننده متجاهر خیابانی نمی‌شود و کنار اتوبان یا دروازه غار نمی‌افتد، ولی از داخل به تجاهر می‌رسند. به عنوان یک کارشناس حوزه مواد مخدر به جرات می‌گویم که مخدر گل خطرناک‌ترین مخدر در دنیا است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در مورد افزایش استفاده از سیگار الکترونیک (ویپ) در کشور نیز گفت: برخی برای ترک سیگار اقدام به کشیدن ویپ می‌کنند، اما نمی‌دانند روغن حشیش داخل آن دارای تی‌اچ‌سی بالای ۸۰ تا ۹۰ است و بسیار قدرت تخریب دارد.
24-news.ir/vdci3vav.t1au52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز