تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
معاون اجتماعی پلیس فتا جزئیات تماس‌های خارجی با برخی افراد و روش این نوع کلاهبرداری را تشریح و به شهروندان توصیه کرد به هیچ وجه با تماس‌های ناموفق با خطوط خارجی که روی تلفن همراهشان افتاده است تماس نگیرند.
ماجرای تماس‌های خارجی با تلفن همراه چیست؟
به گزارش خبر24،چند ماهی است که برخی شهروندان صبح و شب شاهد تماس از خارج کشور با تلفن همراهشان هستند، تلفن ها از اقصی نقاط جهان است و بسیاری از ترس کلاهبرداری به تلفن جواب نداده و گاهی هم آنها با خوردن دو بوق تلفن را قطع می کنند. این روش جدید کلاهبرداری این روزها بسیار زیاد شده و باعث نگرانی مردم شده است.

افراد کلاهبردار با استفاده از نرم افزار به صورت خودکار با افراد تماس گرفته و بعد از دو یا سه بوق تلفن را قطع می کنند. افراد هم عمدتا به این خیال که تماس مهمی را از دست داده اند بدون توجه به شماره به آن شماره زنگ می زنند و گرفتار کلاهبرداران می شود. 

نکته مهم در این روش این است که کلاهبرداران همگی در خارج کشور اقامت ندارند و بسیاری از آنها در داخل کشور دست به کلاهبرداری میلیونی از افراد می زنند. نکته جالب این است که این افراد بیشتر با خطوط ثابت تلفن همراه تماس می گیرند. در این صورت شما متضرر می شوید و باید میلیونی قبض موبایل پرداخت کنید و بعد هم باید به دنبال شکایت باشید که احتمالا موفق نخواهید بود و شما با ضرر بزرگ مواجه خواهید شد. 

در این زمینه سرهنگ رامین پاشایی گفت: برخی افراد مدعی هستند که تلفن همراه ما را با تماس خارجی هک و اطلاعاتمان را به سرقت می‌برند. در این مورد باید بگویم به هیچ عنوان هیچ کس با تماس تلفنی نمی‌تواند تلفن همراه شما را هک کند. افراد وقتی هک می‌شوند که لینکی را باز کرده یا اپلیکیشنی را نصب کنید، هکر‌ها می‌توانند آن زمان سیستم شما را هک کنند.

وی ادامه داد: برخی افراد در داخل و خارج شماره تلفن‌های خارجی را اجاره کرده و با آن تماس می‌گیرند و بعد از چند بار بوق خوردن تلفن را قطع کرده و شما را ترغیب می‌کنند که با آن‌ها تماس بگیرید.

به گفته معاون اجتماعی پلیس فتا، وقتی افراد با این شماره‌های خارجی تماس بگیرند هزینه اپراتوری می‌افتد و هزینه هنگفتی را متحمل می‌شوند.

پاشایی با اشاره به اینکه این خطوط بین المللی هستند، تصریح کرد: برخی از این افراد در ایران هستند و برخی در خارج. در اقدامی جدید آن‌ها پیام‌هایی را به عنوان انواع مشاوره ارسال می‌کنند و برای تماس شماره‌های بین المللی را قرار داده تا فرد پس از تماس ضرر بسیاری کند.

وی از مردم خواست به هیچ وجه با تماس‌های ناموفق با خطوط خارجی که روی تلفن همراهشان افتاده است تماس نگیرند و اجازه سودجویی را از فرصت طلبان بگیرند.
24-news.ir/vdcaeuna.49n6015kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز