تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
اتاق عملیات مشترک نیروهای مقاومت هفته گذشته و در واکنش به حمله هوایی به تدمر طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد انتقام سختی از این جنایت خواهد گرفت.
انتقام جدی از اسرائیل و آمریکا در التنف 
به گزارش خبر24،تکرار عملیاتی مشابه با آنچه در تدمر سوریه رخ داد در زمانی مشابه زمان وقوع حادثه و با اختلافی یک هفته‌ای نشانه هایی هستند که نشان می‌دهد حمله هوایی به التنف می‌تواند گونه‌ای انتقام از بانیان و عاملان حمله به تدمر باشد هر چند نه آن عملیات را اسرائیل و آمریکا عهده‌دار شدند و نه در این عملیات تاییدی در عهده داری مساله رسانه ای شده است.

حمله به التنف در یک نگاه تحلیلی در واقع حمله به منافع هر دو متجاوز یعنی اسرائیل و آمریکا محسوب می‌شود. التنف پایگاه آمریکاییان در مثلث مرزی اردن، عراق و سوریه است که عمده ماجراجویی‌های تجاوزکارانه در آن برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

سنتکام در واکنش به حمله دیشب به التنف از تعداد کشته شده‌ها و مجروحین اعلام بی‌اطلاعی کرده است! اما اعلام داشته است حق مقابله به مثل را برای خود محفوظ میدارد، اینکه سنتکام اینگونه نسبت به ماجرا دست به عصا حرکت می‌کند یعنی آنکه اولاً حجم خسارات جانی و مالی به آمریکا در این ماجرا قابل توجه و جدی است و هم آنکه آمریکا و اسرائیل پیام حمله به التنف را به خوبی دریافت داشته‌اند.

پیش از این و در آخرین ماجرای موسوم به "جنگ کشتی‌ها" محور مقاومت حمله به یک کشتی اسرائیلی را رسماً عهده‍‌‌ دار شد. نکته جالب توجه در آن ماجرا اینکه پس از آن دیگر هیچ اقدام و تجاوز دریایی از ناحیه اسرائیل صورت نپذیرفت. بر این اساس می‌توان امیدوار بود از این پس و در سایه تهدیدات اتاق مشترک عملیات مقاومت در منطقه و پس از حادثه تدمر از یکسو و عملیات التنف دیشب از دیگر سو فتیله تجاوزات آمریکایی و اسرائیلی تا حد زیادی به ویژه در سوریه و عراق پایین کشیده شود.
24-news.ir/vdcbzfbw.rhb8fpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز