تاریخ انتشارجمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
با توجه به شرایط و پارامتر‌های اقتصادی، کارشناسان بازار سرمایه احتمال رسیدن شاخص بورس به ۱٫۶ میلیون واحد را تا پایان سال داده‌اند. همچنین برخی از کارشناسان هم نسبت به روز‌های آینده بازار امیدواری ندارند.
پیش‌بینی مهم کارشناسان از بورس
به گزارش خبر24، هفته گذشته بازار سهام در برخی از روز‌ها با رشد شاخص همراه شد. هفته گذشته با وجود نوسانات مثبت و منفی که در شاخص دیده می‌شد، اما روند شاخص هم‌وزن و گروه‌های کوچک بازار مثبت و قابل توجه نبود. اما پیش‌بینی کارشناسان از روند بازار روز‌های آینده به چه صورت است؟

_ نیما میرزایی روند بازار سرمایه را «با ثبات رو به بالا»، پیش‌بینی کرد و افزود: رشد شارپی یا روند نزولی شدید را برای این بازار متصور نیستم. برخی افراد، سناریو‌های ریزشی عجیبی را مطرح می‌کنند، اما در شرایط کنونی احتمال عملی شدن آن‌ها ضعیف است؛ مگر اینکه دولت حجم بسیار زیادی از اوراق را عرضه کند. البته این اتفاق با توجه به رفتار دولت، بعید است.

_ مریم محبی، کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار سهام تا پایان سال جاری گفت: تا پایان سال شرایط امیدوارکننده‌ای در مورد بازار سرمایه قابل پیش‌بینی نیست و بازدهی مناسب، در بازار سهام نیاز به بازه بلندمدت‌تری دارد.
او تایید کرد که شاخص در سال جاری به عدد یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد می‌رسد.

_ ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار سهام در روز‌های آینده گفت: فروش فوق‌العاده شرکت‌ها در کنار گزارش‌های شش ماهه در بازار نمود خواهد داشت و کاهش معنادار ارزش شرکت‌ها می‌تواند نوسانات مثبتی را در بورس رقم بزند. اما هیجان در بازار آن قدر بالا است که اکثر سهم‌ها با هم رشد یا افت می‌کنند. در حال حاضر فروش اوراق دولتی می‌تواند با فروش برخی دارایی‌ها از جمله سهام شرکت‌های دولتی یا دارایی‌های غیرمولد کاهش یابد.
24-news.ir/vdceox8v.jh8zei9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز