تاریخ انتشارجمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: فضا سازی برای خروج جوانان دانشجو و نخبه متاسفانه به روش‌های مختلف صورت می‌پذیرد و نقش اساتید در این زمینه پررنگ است.
فرار مغزها به واسطه هدایت اساتید انجام می شود
به گزارش خبر24، محمد مهدی زاهدی وزیر علوم تحقیقات و فناوری دولت نهم و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر خیانت اساتیدی که دانشجویان را به خروج از کشور تشویق می‌کنند، گفت: جای تشکر دارد که مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان به این موضوع مهم پرداختند و توجه مسئولان کشور را به این معضل که سال‌هاست در دانشگاه‌های کشور رواج دارد، جلب کردند.

وی خاطرنشان کرد: گزارش‌های متعددی داشتیم که به واسطه اساتیدی که با خارج از کشور ارتباط دارند، جوانان کشور با حس ناامیدی در تدبیر مهاجرت از کشور هستند یا مهاجرت کرده‌اند. فضا سازی برای خروج جوانان دانشجو و نخبه متاسفانه به روش‌های مختلف صورت می‌پذیرد. سراب‌هایی برای جوانان ترسیم می‌شود که آنها را از حضور و فعالیت در کشور ناامید می‌کند، این اقدام اساتید خیانت به کشور است.

وزارتخانه‌های بهداشت و علوم باید توجه ویژه‌ای به نخبگان کشور داشته باشند

زاهدی با تاکید بر اینکه وزارت علوم و وزارت بهداشت باید توجه ویژه‌ای به دانشجویان، خصوصا دانشجویان تحصیلات تکمیلی داشته باشند، گفت: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد که طی یکی دو سال گذشته آمار خروج و مهاجرت اساتید و دانشجویان نخبه افزایش یافته است، باید توجه ویژه‌ای به مباحث رفاهی و معیشتی اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی شود. 

وی خاطرنشان کرد: اساتیدی که راه سعادت نخبگان را خروج و مهاجرت از کشور می‌بینند و آن را به دانشجویان و جوانان نخبه القاء می‌کنند، خائن هستند و به کشور ظلم بزرگی می‌کنند. آینده سازان کشور همین جوانان و نخبگان هستند. آنها باید تشویق شوند که مسائل و مشکلات کشور خودشان را برطرف کنند.
24-news.ir/vdcbs9bw.rhbfzpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز