تاریخ انتشارجمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه سفر به استان فارس، جزئیاتی از تصمیمات اتخاذ شده برای خانه‌ دار شدن خانواده‌های محروم این استان را تشریح کرد.
برنامه بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن محرومان
به گزارش خبر24، به دنبال سفر ۲ روزه رئیس بنیاد مستضعفان به استان فارس و جلسه با مسئولان استان و بازدید از کارخانجات و املاک در اختیار این بنیاد، تصمیماتی در حوزه احداث مسکن برای اقشار ضعیف و کم‌برخوردار استان و همچنین اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی برای ارتقا توان تولید و اشتغالزایی در استان اتخاذ شد.

سید پرویز فتاح در تشریح جزئیاتی از تصمیمات اتخاذ شده در حوزه مسکن اظهار کرد: با توجه به نیاز کشور به مسکن و همچنین تأثیر بالای هزینه‌های آن در معیشت و زندگی اقشار ضعیف و متوسط جامعه، بنیاد مستضعفان برای کمک به خانه‌دار شدن این اقشار اقداماتی را در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: بر همین اساس زمین‌های بنیاد مستضعفان در این استان که قابلیت احداث مسکن برای محرومین را دارند مورد شناسایی قرار گرفته و در جلسه با مسئولان استان مقرر شد تا با تغییر کاربری و الحاق آنها به محدوده شهری، این زمین‌ها برای کمک به خانه‌دار شدن خانواده‌های کم‌برخوردار و متوسط به صورت رایگان به طرح نهضت ملی مسکن واگذار شود.

فتاح در ادامه با بیان اینکه به همت بنیاد مستضعفان و با مشارکت دولت، تمام خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی که دارای ۲ معلول و بیشتر هستند در استان فارس خانه‌دار می‌شوند گفت: علاوه بر این موضوع، مقرر شده تا با حمایت بنیاد مستضعفان، برای تمام خانواده‌های دارای یتیم که تحت پوشش کمیته امداد هستند نیز واحد مسکونی احداث شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تفاهم‌نامه اخیر این بنیاد و وزارت راه و شهرسازی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن گفت: با توجه به این تفاهم‌نامه و با حمایت بنیاد مستضعفان، سهمیه قابل توجهی از احداث مسکن محرومان که شامل حداقل ۳ هزار واحد مسکونی است به فارس اختصاص داده می‌شود.

فتاح با اشاره به اختصاص دادن سهمیه‌ای قابل توجه برای وام ضروری و اشتغال خرد گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته قرار شد سهمیه قابل توجهی از تسهیلات ضروری و اشتغالزایی خرد، به استان فارس اختصاص یابد.

رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص تبدیل «باغ بَش» بنیاد مستضعفان در شیراز به یک مکان گردشگری نیز گفت: باغ زیتون ۲۲۰ هکتاری متعلق به بنیاد مستضعفان موسوم به باغ بش در ابتدای جاده شیراز به بوشهر، با مجوز مسئولین استان و با هزینه بنیاد دیوارکشی و نرده‌گذاری شده تا با تجهیز اولیه آن زمینه حضور و استفاده از آن به منظور گردشگری مردم شیراز فراهم شود.

وی در پایان با اعلام خبر اضافه شدن یک شهرستان محروم استان فارس به مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: در این سفر شهرستان فراشبند به‌عنوان منطقه جدیدی از مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان انتخاب شد و بزودی اقدامات حمایتی و عمرانی بنیاد در این منطقه با مشارکت مردم و دولت شروع خواهد شد.
24-news.ir/vdcdxz0j.yt0oz6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز