تاریخ انتشارشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
مسئول طرح آمایش وزارت صمت گفت: سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری با هدف ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده در حوزه صنعت، معدن و تجارت تدوین و تا پایان سال ۱۴۰۴ در سطح کشور عملیاتی خواهد شد.
اجرای سند آمایش صنعتی تا پایان ۱۴۰۴
به گزارش خبر24، احمد تشکینی با بیان اینکه تدوین سند آمایش یکی از مهمترین پروژه‌های دولت سیزدهم و وزارت صمت است، اظهار کرد: سند آمایش بر اساس توانمندی‌ها و پتانسیل‌های هر استان و شهرستان با هدف ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در حوزه صنعت، معدن و تجارت آماده خواهد شد. در گام نخست نیز پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هر استان احصا می‌شود.

مسئول طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری وزارت صمت افزود: تهیه این سند برای ۴۵۰ شهرستان در دستور کار قرار گرفته که در قالب سند شهرستانی، استانی و ملی تعریف شده است.

وی تصریح کرد: پروژه‌هایی که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پروژه‌های دارای زنجیره ارزش افزوده و واحدهای راکدی که توانمندی بازگشت به چرخه تولید را دارند در قالب این طرح قرار می‌گیرند.

تشکینی یادآور شد: احیای معادن راکد و توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی نیز از جمله برنامه‌های ما در این طرح هستند.

مسئول طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری وزارت صمت در مورد زمان نهایی شدن این سند، گفت: امیدواریم سند آمایش تا پایان سال ۱۴۰۴ عملیاتی و در سطح کشور اجرا شود./ مهر
24-news.ir/vdcew78v.jh8ezi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز