تاریخ انتشارشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۵
در شرایطی که هنوز خطر موج ششم کرونا در کشور وجود دارد، وزارت بهداشت از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم استفاده از ماسک خبر داده است.
آمار نگران‌کننده ‌عدم استفاده از ماسک
به گزارش خبر24،آن‌طور که وزارت بهداشت اعلام کرده است، میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان‌های کشور طی یک هفته گذشته، ۳۶/ ۴۸ درصد بوده است، میانگین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر پروتکل‌های بهداشتی نیز ۴۳/ ۴۷درصد بوده است؛ آمارهایی نگران‌کننده که قطعا برای پیشگیری از شیوع مجدد کرونا، مناسب نیست و می‌تواند منجر به‌شدت یافتن بیماری شود.
 
افزایش بستری‌های کرونا در ۲ استان

درخبری دیگر بر اساس اعلام وزارت بهداشت، به جز استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان که افزایش مختصری در میزان بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا نسبت به هفته‌ گذشته داشته‌اند، روند بستری در سایر استان‌ها کاهشی یا پایدار است.  به گزارش «ایسنا»، بنابر اعلام وبدا، کماکان، نشانه‌ای از ورود به خیز ششم سراسری وجود ندارد ولی باید بسیار محتاط بود.

در همین راستا بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت گفت: هنوز خطر موج ششم بیماری در کشور وجود دارد. در برخی کشورهای همجوار، اروپایی، روسیه و آمریکا، موج بیماری شکل گرفته و در ایران نباید عادی‌انگاری کرده و لازم است که کماکان پروتکل‌ها را رعایت کنیم. به گزارش خبرگزاری فارس، عین‌اللهی تاکید کرد: مهم‌ترین گام در مدیریت کرونا، واکسیناسیون است و در دنیا ثابت شده که مرگ و میر در بیمارانی رخ می‌دهد که واکسن تزریق نکرده‌اند و توصیه ما به مردم این است که واکسن نزده‌ها، سریع‌تر اقدام به واکسیناسیون کنند تا بتوانیم بر کرونا فائق آییم.  در همین حال به گزارش «ایسنا»، روز پنج‌شنبه ۱۰۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند. همچنین در این بازه زمانی ۵ هزار و ۸۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۶۲ نفر از آنها بستری شدند. روز گذشته نیز ۱۰۰ بیمار مبتلا به کووید-‌۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند. در همین مدت ۵ هزار و ۷۸۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۹۳ نفر از آنها بستری شدند.  ازسوی دیگر بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، تا کنون ۵۶ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۱۷۹ نفر دز اول، ۴۴ میلیون و ۵۱ هزار و ۷۴۳ نفر دز دوم و ۷۰۵ هزار و ۱۹۶ نفر نیز دز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.  بر این اساس مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰۱ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۱۱۸ دز رسید. 

 
24-news.ir/vdcjyyeo.uqexozsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز