تاریخ انتشارشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۰
ژاوی در نخستین تجربه مربیگری‌اش در بارسا تیمش را در دربی به میدان خواهد فرستاد.
اولین دربی ژاوی در سمت سرمربی
به گزارش خبر24، شرایط به‌گونه‌ای پیش رفته که ژاوی در نخستین تجربه سرمربیگری‌اش در بارسلونا یک دربی را تجربه کند. خود او در دوران فوتبالش ۳۶ بار در شهرآوردهای بارسلونا حاضر بود که تنها ۲ باخت و ۹ تساوی به این رقیب همشهری داد و ۶ بار هم دروازه این تیم را باز کرد. حالا او در قامت سرمربی با بارسا برگشته و تیمی را در دست گرفته که رتبه‌اش در جدول لالیگا دورقمی است.

نخستین تغییری که ایجاد شده، بازگشت دنی آلوز ۳۸/۵ ساله است که او هم تا نیم‌فصل نمی‌تواند در ترکیب به میدان برود. ژاوی لیست گزینه‌های خریدش برای نقل‌وانتقالات زمستانی را به باشگاه داده که لیست جذابی است؛ از خرید قرضی استرلینگ یا زیاش یا کینگزلی کومان گرفته تا اقدام برای توافق با کریستینسن، اونانا، رودیگر، مزروعی، آسپلیکوئتا، کریم آدیمی و... برای جذب این بازیکنان در تابستان آینده.

سرمربی سابق السد قطر در نخستین حضورش روی نیمکت بارسلونا از نرم‌افزار کوگنیا استفاده خواهد کرد، نرم‌افزار هوشمندی که تمام اطلاعات و اتفاقات رخ داده در زمین را به‌صورت آنلاین تجزیه‌و تحلیل می‌کند و در اختیار کادرفنی قرار می‌دهد. ژاوی از این نرم افزار که خودش و ایکر کاسیاس از سهامداران آن هستند در السد استفاده کرده بود. او می‌خواهد تیکی‌تاکا را که در دوران رونالد کومان تعطیل شده بود، احیا کند؛ حتی اگر ابزار و بازیکنان مورد نیاز این سبک را در اختیار نداشته باشد.

دربی بارسلونا قدمتی دیرینه دارد و ۲‌تیم تاکنون در ۲۱۲‌مناسبت مختلف با هم روبه‌رو شده‌اند که ۱۲۴ بار آن را بارسا برده و ۴۴ بار را اسپانیول. در ۲۲ رویارویی آخر، بارسا از رقیب همشهری شکست نخورده است. بارسا در این فصل با کسب ۱۷ امتیاز در ۱۲ بازی دومین رکورد بد خود را در این قرن به ثبت رسانده است. لورن مورون که در این فصل هنوز نتوانسته پایش را به گلزنی باز کند، در ۶ مسابقه مقابل بارسلونا ۳‌بار دروازه این تیم را باز کرده.

رائول دی‌توماس هم که در بازی با سوئد در ترکیب فیکس تیم ملی اسپانیا بازی کرد و این فصل به تیم سابقش یعنی رئال مادرید هم گل زده، در ۵ بازی آخر به‌طور مرتب برای اسپانیول موفق به گلزنی شده است. کارلس دلسرو گرانده به‌عنوان داور اصلی جدال بارسا - اسپانیول در دربی کاتالونیا انتخاب شد. هرگاه که دلسرو در نیوکمپ قضاوت کرده، بارسا آن بازی را با پیروزی به پایان رسانده است.
24-news.ir/vdcftxdc.w6dj1agiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز