تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۰
این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که نرخ واکسیناسیون در اتریش یکی از پایین‌ترین‌ها در بین کشور‌های اروپای غربی است.
اوج گیری دوباره کرونا در اروپا
به گزارش خبر24،اتریش پس از بالا رفتن شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از روز دوشنبه قرنطینه سراسری را اجرایی می‌کند و طرحی برای اجباری کردن واکسیناسیون را پیگیری خواهد کرد.
الکساندر شالنبرگ، صدراعظم اتریش گفت کسانی که این قوانین را رعایت نکنند احتمالا جریمه خواهند شد، اما جزئیات بیشتری را اعلام نکرد.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که نرخ واکسیناسیون در اتریش یکی از پایین‌ترین‌ها در بین کشور‌های اروپای غربی است.

صدراعظم اتریش همچنین گفت که از اول فوریه واکسیناسیون را اجباری خواهند کرد گرچه جزئیاتی در این مورد ذکر نکرد. در صورت اجباری شدن واکسیناسیون در اتریش، این کشور نخستین کشور در اتحادیه اروپا خواهد بود که به چنین اقدامی دست می‌زند.

شالنبرگ افزود: «افزایش نرخ واکسیناسیون تنها راه ما برای خروج از این چرخه معیوب موج‌های کرونا و بحث‌های قرنطینه برای همیشه است.» وی تاکید کرد: «ما نه موج پنجم می‌خواهیم، نه موج ششم و هفتم.»
قرنطینه سراسری در حالی در اتریش اعمال می‌شود که مقامات این کشور به مدت یک هفته قرنطینه برای افراد واکسینه نشده را اجرایی کردند.

در اتریش میانگین موارد ابتلا‌های روزانه به کرونا در دو هفته گذشته دو برابر و میانگین مرگ و میر روزانه ناشی از کووید-۱۹ تقریبا سه برابر شده است. اگر چه موارد فوتی همچنان بسیار کمتر از اوج کرونا در زمستان گذشته در این کشور است.

طبق آمار‌های دولتی ۶۶ درصد از ۸.۹ میلیون اتریشی کاملا واکسینه شده‌اند.

اتریش تابستان امسال از طرح «گذرنامه سبز» رونمایی کرد که به همراه داشتن آن، نشان دهنده انجام واکسیناسیون، بهبودی از کووید-۱۹ یا تست منفی پی‌سی‌ار است و باید در بدو ورود به رستوران‌ها یا شرکت در رویداد‌های فرهنگی ارائه شود.

شالنبرگ گفت: «مدت‌ها بحث می‌شد که نمی‌خواهیم واکسن در کشور اجباری باشد. اما باید چشمانمان را روی واقعیت باز کنیم. مدت‌ها من و دیگران فکر می‌کردیم که باید بتوان مردم در اتریش را متقاعد کرد که داوطلبانه واکسینه شوند.»

قرار است قرنطینه سراسری در اتریش از روز دوشنبه اعمال شود و رستوران‌ها، بازارچه‌های کریسمس و اغلب فروشگاه‌ها تعطیل خواهند شد و رویداد‌های فرهنگی لغو می‌شود. مردم تنها به دلایل ضروری مانند خرید مواد غذایی، رفتن به دکتر یا ورزش کردن می‌توانند خانه‌های خود را ترک کنند.

این چهارمین قرنطینه در اتریش از زمان شروع همه‌گیری کرونا است. اتریش روز جمعه ۱۵ هزار و ۸۰۹ ابتلای جدید را گزارش کرد که رکورد تازه‌ای از دو سال یعنی زمانی است که همه‌گیری آغاز شد.
موج‌های جدید همه‌گیری کرونا غیر از اتریش، در چند کشور دیگر اروپایی نیز ایجاد شده است و این کشور‌ها محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند.

مقامات ایالت بایرن آلمان کل بازارچه‌های کریسمس این ایالت را لغو کردند. ایالت بایرن نسبت به سایر ایالت‌های آلمان نرخ واکسیناسیون کمتری دارد و ۴.۶ میلیون نفر هنوز اقدام به تزریق واکسن نکرده‌اند.
24-news.ir/vdchmzn6.23nkvdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز