تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سهامداران حقوقی و بازارگردانها باید به موقع به وظایف خود عمل کنند، نه اینکه حقوقی‌ها در زمان سقوط قیمتها سهام بخرند و در زمان صعودی شدن قیمتها، سهام بفروشند.
انتقاد از عملکرد حقوقی‌ها در بورس
به گزارش خبر24، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، در  برنامه گفتگوی اقتصادی در خصوص وظایف دولت در قبال بورس و سهامداران گفت: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی در قبال بازارهای مالی، بحث نظارت است. در همین راستا مجلس به صورت مرتب از دولت گزارش می گیرد و مشکلات در این راستا را پیگیری و درمورد آن از دولت سوال می کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مراقبت از سرمایه های مردم در بازار سرمایه را جزو وظایف دولت برشمرد و گفت: هدف اصلی مجلس و دولت، ایجاد ثبات در بورس است البته نوسانات همیشه در بورس وجود دارد البته سقوط سرمایه ها برای سهامداران آزاردهنده است.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو با تأکید بر اینکه ثبات دهی و امنیت و آرامش بخشی به بورس وظیفه اصلی دولت است، گفت: سهامداران حقوقی و حقیقی و بازارگردان ها باید به موقع به وظایف خود عمل کنند نه اینکه برخی سهامداران حقوقی در زمان سقوط قیمتها، سهام بخرند و در زمان صعودی شدن قیمتها، سهام ها را بفروشند چراکه این کار اجحاف در حق سهامداران حقیقی و خرد است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سازمان بورس باید این مسائل را مدیریت کند اظهارکرد: اگرچه در چند ماه گذشته در کل شاهد رشد شاخص کل بورس بودیم اما سرمایه مردم سیر نزولی داشت لذا دولت باید مراقب باشد تا شرکت ها به صورت صوری رشد نکنند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: درست است که بورس خیلی به صورت بخشنامه ای و دستوری اداره نمی شود اما از آنجایی که صیانت از سرمایه مردم در بورس وظیفه دولت است، لذا تعریف برنامه و چارچوب هایی برای آن ضروری است.
24-news.ir/vdcdnf0j.yt0ox6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز