تاریخ انتشاردوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۰
شارژ کردن گوشی در خودرو به باتری گوشی آسیب می‌رساند و ممکن است به طور ناگهانی باتری خودرو را نیز خالی کند، البته شارژ کردن گوشی در خودرو معایب دیگری هم دارد.
تلفن همراه خود را در خودرو شارژ نکنید
به گزارش خبر24،شارژ کردن گوشی در خودرو به باتری گوشی آسیب می‌رساند و ممکن است به طور ناگهانی باتری خودرو را نیز خالی کند، البته شارژ کردن گوشی در خودرو معایب دیگری هم دارد. سفر کردن یا گیر کردن در ترافیک موجب کم شدن باتری و در نهایت ترغیب راننده به شارژ گوشی به وسیله پورت یو اس بی در خودرو می‌کند. شارژ کردن تلفن همراه در خودرو به هر دلیلی می‌تواند اشتباهی بزرگ باشد. چرا؟

اول اینکه، پورت در وسیله نقلیه شما، احتمالا برق کمتری نسبت به گوشی ارائه می‌دهد. در نتیجه، گوشی ممکن است در هنگام شارژ خاموش یا بدتر از آن، به سختی شارژ شود. بسیاری از افراد احتمالا متوجه شده اند که هنگام رفت وآمد از محل کار به منزل باتری گوشی همراه ضعیف می‌شود.

گوشی همراه شما می‌تواند نیروی زیادی از باتری بگیرد، به ویژه اگر از پورت فندک شارژر برای شارژ استفاده کنید. فندک شارژر می‌تواند تا ۱۰ آمپر را از باتری بگیرد به طوری که بیشتر شارژر‌ها از یک تا سه آمپر مصرف می‌کنند. یک شارژر خراب یا آسیب دیده می‌تواند نیروی نامتناسب با دستگاه را تولید کند که موجب موج‌های ناگهانی یا افزایش شدید جریان شود که باعث ایجاد حرارت بیش از حد، آسیب به اجزای داخلی و در مواقع نادر، خرابی دستگاه شود.

شارژ کردن گوشی هم زمان که در جاده هستید می‌تواند باتری ماشین را خالی کند. این مسئله برای کسانی که خودرو نو یا باتری‌های سالم دارند، مسئله بزرگی ایجاد نمی‌کند، اما اگر مدل خودرو پایین است باید از شارژ کردن تلفن همراه به وسیله خودرو اجتناب کنید.

از همه مهم تر، استفاده از گوشی همراه در وسیله نقلیه در حال تردد خطرناک است، چرا که هرگاه چشم راننده به جایی به غیر از جاده بیفتد و دست‌ها فرمان را رها کنند می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد.
24-news.ir/vdcgxx97.ak9tq4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز