تاریخ انتشارسه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
کانال تلگرامی هاتف نوشت: در میانه تهدیدهای مداوم رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات هسته ای ایران، مقام های آمریکایی به این رژیم گفته اند هرگونه اقدام نظامی یا خرابکاری نتیجه معکس داشته است.
اعتراف به ناکارآمدی تهدید نظامی علیه ایران
به گزارش خبر24، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، در آستانه مذاکرات ایران و 4 بعلاوه یک، مقام های آمریکایی به همتایان اسراییلی خود گفته اند که حملات مرتب به تاسیسات هسته ای ایران شاید از نظر تاکتیکی رضایت بخش باشد، اما در نهایت نتیجه معکوس داشته، چرا که ایران تاسیسات خود را سریعتر و پیشرفته تر از قبل بازسازی کرده است.

این گزارش به دست داشتن رژیم صهیونیستی در ترور دانشمندان هسته ای، محسن فخری زاده و خرابکاری عوامل این رژیم در برخی از سایت های هسته ای ایران اشاره دارد که نه تنها تاثیری در پیشرفت برنامه هسته ای کشور نداشته بلکه توانمندی فنی و دانش بومی تهران را برای بازسازی سریع و پیشرفته تر به نمایش گذاشته است که در این خصوص می توان به افزایش سطح غنی سازی اورانیوم به 60 درصد و استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته تر پس از خرابکاری عوامل تل آویو در نطنز و سایت کرج اشاره کرد.

البته موضوع توانمندی ایران در دفاع مشروع و پاسخگویی به اقدامات متجاوزانه رژیم صهیونیستی مقوله مهمی که هر چند نیویورک تایمز به آن اشاره نکرده است اما به نظر می رسد این موضوع مهم تل آویو را پیش از هر گونه خطای محاسباتی و تهدید جدی باید به فکر بیاندازد. به ویژه اینکه با تقویت قدرت مقاومت وفرار امریکا از منطقه، صهیونیست ها در صورت ارتکاب هر اشتباهی باید هزینه سنگینی برای آن بپردازند.

در آستانه مذاکرات ایران و 4 بعلاوه یک برای لغو تحریم های ضد ایرانی, تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات هسته ای ایران افزاش یافته است و به نظر می رسد این تهدیدها یا از اختلاف صهیونیست ها با رویکرد دولت بایدن برای احیای توافق هسته ای در ارتباط است یا اینکه افزایش این تهدیدها به منظور تقویت قدرت چانه زنی طرف های غربی در مذاکرات رفع تحریم های ضد ایرانی است.

یک نکته دیگری که از افشاگری نیویورک تایمز می توان دریافت اینکه اظهارات لوید آستین وزیر دفاع امریکا در نشست منامه مبنی بر اینکه در صورت شکست دیپلماسی گزینه ها دیگری روی میز وجود دارد توخالی بوده و یا اظهار نظر رابرت مالی نماینده ویژه امریکا در امورایران که گفته بود پنجره دیپلماسی برای همیشه باز نیست تهران را مورد خطاب قرار نداده بلکه این خطاب می تواند متوجه بخشی از مخالفان دولت بایدن در داخل امریکا و لابی صهیونیست ها باشد که بایدن را متهم می کنند قصد دارد به تهران امتیاز دهد.
 
24-news.ir/vdcg3w97.ak9t34prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز