تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
کمیساریای عالی انتخابات عراق ضمن واکنش نشان دادن به موضع گیری بلاسخارت مبنی بر سلامت انتخابات اکتبر، از پایان بازشماری دستی آراء در روز پنجشنبه خبر داد.
نتایج نهایی انتخابات عراق کی اعلام می شود؟
به گزارش خبر24، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد اظهارات «جینین هینیس بلاسخارت»، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق در شورای امنیت درباره انتخابات عراق، تاکیدی بر سلامت انتخابات اکتبر عراق است.

«عماد جمیل»، عضو تیم رسانه ای کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق با بیان این مطلب، تصریح کرد که حمایت بین المللی چیز جدیدی نیست بلکه از زمان پایان فرآیند انتخابات ادامه دارد و این تاکیدی بر آن است که انتخابات اخیر نمونه و متفاوت با انتخابات قبلی بوده است.

وی درباره بازشماری دستی صندوق‌های در استان ذی قار گفت: صندوق‌های مشمول شکایت در ذی قار روز سه شنبه مورد بازشماری دستی قرار گرفت. روز چهارشنبه صندوق‌های مشمول شکایت در بغداد، نجف، المثنی و نینوا بازشماری دستی خواهند شد و پنجشنبه پایان روند شمارش دستی به شکل نهایی خواهد بود.

جمیل تصریح کرد: صندوق‌هایی که نتایج آنها ابطال شده است، صندوق‌هایی است که مشمول تکرار اثر انگشت هستند و نیز مراکزی که نتایج آنها به شکل الکترونیکی ارسال نشده است و نتیجه آن به نفع کسانی که شکایت کردند تغییر پیدا کرد از جمله در کرکوک، بابل و نیز نینوا، اربیل و بصره و بغداد.

جمیل افزود: شورای کمیساریا پس از پایان شمارش دستی در روز پنجشنبه، نتیجه را صورت جلسه و جمع بندی خواهد کرد و به هیئت قضایی ارسال می‌کند و پس از آن هیئت قضایی ده روز فرصت دارد تا به صورت قطعی تصمیم گیری کند اما این فرآیند به دلیل شکایت‌های اندک زمان کمتری می‌برد.

این عضو تیم رسانه‌ای کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق گفت پس از قطعی شدن نتایج توسط هیئت قضایی، نتایج به کمیساریای داده می‌شود و کمیساریا نتایج نهایی را اعلام خواهد کرد.

گفتنی است انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق دهم اکتبر ۲۰۲۱ در سراسر عراق برگزار شد.

روز گذشته بلاسخارت در گزارش خود در شورای امنیت سازمان ملل گفت انتخابات اکتبر عراق به طور کلی سالم ارزیابی شد و از مقامات و احزاب عراق خواست نتایج انتخابات پارلمانی عراق را به رسمیت بشناسند.
24-news.ir/vdcd9k0j.yt0of6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز