تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
هر فضولی بد نیست و شاید به قیمت نجات جان یک انسان از مرگ تمام شود. یک فضولی به‌جا می‌تواند انسان در آستانه مرگ را به زندگی برگرداند و او را نجات دهد.
همسایه فضول، پیرزن را نجات داد
به گزارش خبر24، همیشه به همسایه های فضول که در زندگی دیگران سرک می کشند به دید خوبی نگاه نمی شود، اما آگاهی و اطلاع زیاد از وضع همسایه به ویژه وضع انسان های تنها و سالخورده می تواند روزی کلید نجات آنها از مرگ شود. مرگی که اگر همسایه فضول نبود قطعا برای افراد رخ می داد.

نجات همسایه با کارآگاه بازی
گاهی فضولی هم بد نیست و می‌تواند پایان خوشی داشته باشد، فقط کافی است بدانیم کی و کجا فضولی کنیم. اینبار زن میانسال وقتی متوجه شد همسایه پیرش که به تنهایی زندگی می‌کند چند روزی است در کوچه مشاهده نشده کارآگاه بازی‌اش گل کرد و بالاخره موفق شد او را از مرگ نجات دهد.

پیرزن ۷۴ ساله فراموش می‌کند قرص کنترل فشارش را بخورد به همین خاطر بیهوش می‌شود. وقتی به هوش آمد خودش را روی تخت بیمارستان دید و متوجه شد ۴ روز بیهوش بوده است و اگر زن همسایه دیرتر به داد او می‌رسد جانش را از دست داده بود.

اما قصه از آنجایی شروع شد که زن میانسالی به پلیس زنگ زد و از غیبت مشکوک همسایه اش خبر داد. این زن به پلیس گفت که ۴ روز است زن همسایه که به تنهایی زندگی می‌کند را ندیده است. با اعلام این موضوع به بازپرس جنایی او به ماموران مجوز داد به خانه این زن بروند تا از سرنوشتش اطلاع پیدا کنند.

با حضور ماموران کلانتری مجیدیه در محل و باز کردن درب خانه، ماموان او را بیهوش، اما زنده یافتند و با انتقال به بیمارستان نجات دادند. اگر زن همسایه با کارآگاه بازی سراغ زن همسایه را نمی‌گرفت، او جانش را از دست داده بود.

نجات زن همسایه از داخل حمام
یازدهم آبان ماه امسال هم زنی با پلیس تماس گرفت و گفت پیرزن ۸۵ ساله همسایه چند روزی است که گم شده و او نگران است که اتفاق بدی برای او افتاده باشد. این درحالی است که کسی در خانه او را باز نمی کند. با این تماس ماموران راهی خانه زن تنها شدند و در آنجا هیچ‌کس حضور نداشت.

ماموران که متوجه قفل بودن در حمام شده بودند، در را باز کردند و با پیرزن ۸۵ ساله روبرو شدند. با حضور اورژانس و به هوش آمدن پیرزن او گفت که ۵ روز است در اینجا گیر کرده و در قفل و باز نشده است، او گفت در این مدت فقط آب خورده است تا زنده بماند.

نجات زنی که قرص هایش را نخورده بود
در حادثه ای دیگر که اینبار در شمال تهران رخ داد، پرستار جوان وقتی متوجه می شود که پیرزن تنها با او تماس نگرفته به در خانه او می رود اما باز هم کسی در را باز نمی کند. خانم پرستار به پلیس زنگ می زند و درخواست کمک می کند. او به پلیس گفت: من مرخصی بودم و قرار شد پیرزن تماس بگیرد تا به خانه اش بروم هرچه منتظر شدم جواب نداد به همین خاطر به در خانه آمدم و در را باز نکرد نگران شدم و به پلیس زنگ زدم.

ماموران با حکم قضایی وارد خانه شدند و پیرزن تنها را بیهوش وسط پذیرایی دیدند. با انتقال او به بیمارستان مشخص شد او فراموش کرده قرص هایش را بخورد و به همین علت در یک قدمی مرگ قرار داشت.

پلیس ۱۱۰ آماده نجات افراد غیب شده
سرهنگ محمد طرهانی، جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران در مورد اینکه اگر کسی به غیبت همسایه یا آشنایان خود مشکوک شد چه باید کند،  گفت: هرگاه کسی از نبود آشنایان یا همسایه خود در خانه اش و جوابگو نبودن او مطمئن شد یا حتی مشکوک به غیبت همسایه بود می‌تواند با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرد تا بلافاصله مامور پلیس و در صورت نیاز یک تیم در محل حاضر شوند و موضوع را بررسی کنند.

وی ادامه داد: هرگاه تماسی برقرار می‌شود و نیرو اعزام می‌کنیم، اگر مامور پلیس تشخیص داد امکان دارد فرد داخل خانه باشد یا جان او در خطر است با مقام قضایی هماهنگ کرده و در کمترین زمان حکم قضایی برای ورود به منزل گرفته شده و سپس ماموران وارد خانه مورد نظر می‌شوند تا فرد را پیدا کرده و نجات دهند.

طرهانی از مردم خواست هیچ ترسی نداشته باشند و برای اعلام این موارد حتما با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

آتش نشانی با هماهنگی پلیس برای غیب شدگان عملیات انجام می‌دهد
جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران هم در مورد اعلام غیبت مشکوک برخی شهروندان به آتش نشانی، گفت: گاهی ممکن است برخی شهروندان با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرند و از گرفتاری همسایه خود در ساختمان یا غیبت مشکوک آن‌ها خبر بدهند، بعد از اعلام، تیم نجات آتش نشانی به محل می‌رود و بعد از هماهنگی با پلیس عملیات خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: گاهی نیز پلیس برای عملیات خود نیاز به آتش نشانی دارد و به ما اطلاع می‌دهند و تیم ما برای کمک به پلیس در محل حاضر می‌شود و به جستجوی فرد گم شده می‌پردازد.
24-news.ir/vdchwmn6.23nkidftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز