تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
معاون عمرانی استانداری تهران از احتمال تعطیلی تهران در روز‌های شنبه و یکشنبه در صورت تشدید آلودگی هوا خبر داد.
تهران تعطیل می‌شود؟
به گزارش خبر24، غلامحسین آرام گفت: با توجه به تعطیلی روز‌های پنج شنبه و جمعه (۴ و ۵ آذرماه) به‌طور قطع تصمیمات را راحت‌تر می‌توانیم اتخاذ کنیم، اما اگر شرایط بر همین منوال پایدار باشد برای شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ آذرماه) باید طبقه بالاتری از وضعیت را اعلام کنیم. بی تردید در جلسه آینده ابتدا مصوبات جلسه قبل را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا میزان اجرایی شدن تصمیمات مشخص شود.

معاون عمرانی استانداری تهران ادامه داد: در ۲۵۸ روز گذشته نسبت به سال قبل شرایط بحرانی تری نداریم به شکلی که در این ۲۵۸ روز گذشته دو روز هوای پاک داشته ایم. در سال ۱۳۹۹ تعداد روز‌های با هوای پاک ۱۵ روز بود. ۵۳ روز ناسالم در سال ۱۴۰۰ تاکنون داشته ایم که این رقم برای سال گذشته ۶۰ روز بود؛ لذا شرایط نسبت به سال گذشته خیلی حاد نیست.

آرام گفت:در دی ماه و فصل سرما شرایط مشابه را شاهد هستیم و در قانون برای این شرایط تعاریفی وجود دارد تا مطابق آن تصمیماتی اتخاذ شود. بی تردید در این راستا باید کنترل ترافیک در مواقع خاص از روز‌های قبل مد نظر قرار گیرد. هنگامی که شاخص بالا می‌رود باید محدودیت‌های ترافیکی اعمال شود.

وی در پایان گفت: نباید شرایط موجود را به گردن بازگشایی مدارس بیندازیم این در حالیست که بازگشایی مدارس هنوز به صورت صددرصدی انجام نشده است. باید فکری به حال موتورسیکلت‌های تهران کرد همچنین خودرو‌های سنگین گازسوز باید مورد توجه قرار گیرند چرا که تنها در حوزه انتقال نخاله در تهران حدود ۵۰ هزار مترمکعب روزانه با ۷۰۰۰ کامیون مستهلک جابه جا می‌شود؛ لذا در مواقع خاص می‌توان از دو روز پیش‌تر تردد این خودرو‌ها را ممنوع کنیم؛ کاری که در سال‌های گذشته انجام می‌شده است. این کنترل‌ها در سال‌های گذشته با همکاری راهور انجام می‌شد و باید بار دیگر برای شرایط موجود نیز این وضعیت را در نظر بگیریم.
24-news.ir/vdcdok0j.yt0os6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز