تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی وین ضمن دعوت طرفین مذاکره به وحدت، از اراده جدی طرفین در مذاکرات برجام خبر داد.
اختلافات در وین قابل حل است
به گزارش باشگاه خبر24، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین در توییتی در صفحه توییتر خود نوشت: «تماس‌های ما با آمریکا و ایران نشان می‌دهد طرفین در خصوص احیای برجام بسیار جدی هستند، اما دیدگاه‌های آن‌ها درباره راه‌ها و ابزارهای رسیدن به این مسئله متفاوت است. وظیفه مذاکره‌کنندگان حل کردن این اختلافات است که در سایه داشتن هدفی واحد محقق می‌شود.»

این مقام روسی درباره آغاز دور جدید مذاکرات وین نیز صحبت و ادامه هفتمین دور مذاکرات احیای برجام و رفع تحریم‌ها را امروز پنج شنبه عنوان کرده بود.

اولیانوف پیش از این نیز در توییتی ضمن انتقاد از اقدام جدید آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، این اقدام را ناخوشایند دانست و اعمال تحریم‌های جدید در بحبوحه مذاکرات را سدی برای مذاکرات عنوان کرد. اولیانوف در توییتش نوشت: «زمان آن فرا رسیده است که این اقدامات را متوقف کنیم تا محیطی بهتر برای احیای سریع و موفقیت آمیز برجام ایجاد شود.»

پس از خروج یک جانبه آمریکا از توافق برجام در مه ۲۰۱۸ و اعمال تحریم‌های یک جانبه از سوی واشنگتن، آینده برجام در هاله‌ای از ابهام فرو رفت. در همین راستا، کمیسیون مشترک برجام از ماه آوریل برای یافتن راه‌های برای احیای توافق هسته‌ای دست به کار شد و شش نشست در این خصوص برگزار کرد. طرف‌ها درباره چشم انداز بازگشت احتمالی آمریکا به توافق، گام‌های لازم برای تضمین تبعیت کامل ایران از مفاد برجام و مسائل مربوط به لغو تحریم‌های ضد ایران بحث کردند. دور هفتم گفت‌وگو‌ها نیز ۲۹ نوامبر (۸ آذر) در وین آغاز شد./ باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdccmmq4.2bqpe8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز