تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
ازگیل میوه‌ای مفید برای سیستم گوارش و عصبی است و به کاهش وزن و کلسترول کمک می کند. همچنین مصرف این میوه زمستانی حالت آرامش‌بخش ایجاد می‌کند.
میوه ای آرامبخش برای سیستم عصبی
به گزارش خبر24به نقل از بهداشت نیوز ،ازگیل، میوه زمستانی است که خواص بسیاری برای سلامت بدن دارد اما چندان شناخته ‌شده نیست. این میوه منبع غنی از فیبرهای حل‌شدنی، تانین‌ها و ترکیباتی ژله‌ای به‌نام موسیلاژ است که به عملکرد سیستم گوارش و همچنین کاهش کلسترول بد خون کمک می‌کند. از نظر ویتامین‌ها نیز منبع غنی از ویتامین‌های C وB است. همچنین، خوردن ازگیل تاثیر مثبتی بر سیستم عصبی دارد و حالت آرامش‌بخش ایجاد می‌کند. 

دیگر مزیت این میوه وجود ترکیبات پکتین است که احساس سیری را افزایش می‌دهد و به‌همین دلیل برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، مناسب است. البته مقدار کالری پایین آن نیز باعث می‌شود انتخاب خوبی برای این افراد باشد.

ازگیل جزء میوه‌های سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی است و مقدار فراوانی پتاسیم دارد. معمولا این میوه در حالتی که نسبتا نارس است، چیده می‌شود اما برای لذت از طعم و بهره‌مندی از خواص آن بهتر است در محیط خنکی و دور از رطوبت نگهداری شود تا کاملا نرم شود. 
24-news.ir/vdcb9sbw.rhbzfpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز