تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
سعید خطیب زاده با رد اخبار منتشر شده درباره آینده سفارت افغانستان در تهران گفت هیچ‌گونه تغییر و تحولی خارج از کنوانسیون ۱۹۶۱ وین ممکن نیست.
واکنش خطیب زاده به خبر تحویل سفارت افغانستان به طالبان
به گزارش خبر24،سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران برخی اخبار منتشر شده در خصوص فعالیت‌های آینده سفارت افغانستان در تهران را رد کرد و گفت: فعالیت‌های دیپلماتیک سفارت افغانستان در تهران همانند تمامی سفارتخانه‌های خارجی در چارچوب اصول و قواعد تعریف شده کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در خصوص روابط دیپلماتیک قرار دارد و هیچگونه تغییر و تحولی خارج از آن ممکن نیست.

برخی رسانه‌ها اخباری منتشر کردند که دولت ایران سفارت افغانستان در تهران را تحویل طالبان می‌دهد و سفیر دولت سابق افغانستان در تهران نیز ایران را به مقصد کشور اروپایی ترک کرده است.

همچنین امروز، روابط عمومی وزارت امور خارجه ایران درباره سفر شب گذشته امیرخان متقی، وزیر امور خارجه طالبان در راس یک هیات اقتصادی و سیاسی به تهران اعلام کرد: این هیأت که سرپرستان وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت، تجارت افغانستان و معاونان چندین وزارتخانه اقتصادی نیز حضور دارند قرار است درباره همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور مذاکره کنند. در جریان این سفر قرار است در موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری، چون همکاری‌های بانکی، بازارچه‌های مرزی، معدن، تجارت و همکاری‌های ورزشی توافقاتی حاصل شود.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان هم دیروز در توئیتی نوشت که امیرخان متقی در این سفر با مقامات ایرانی در باره مسائل سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و مهاجران افغان در جمهوری اسلامی ایران بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

منبع: اقتصاد ۲۴
24-news.ir/vdcaomna.49na615kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز