تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
یک نماینده مستقل پارلمان عراق در سخنانی گفت: با توجه به عدم حضور رئیس سِنی در جلسه انتخاب رئیس جدید پارلمان عراق، انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» غیرقانونی بوده است.
نماینده عراقی: ریاست «الحلبوسی» بر پارلمان غیر قانونی است
به گزارش خبر24، «باسم خشان» نماینده مستقل پارلمان عراق سخنانی را در خصوص انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» به عنوان رئیس پارلمان این کشور مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق تأکید کرد: با توجه به عدم حضور رئیس سِنی در جلسه انتخاب رئیس جدید پارلمان عراق، انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» غیر قانونی بوده است. انتخاب الحلبوسی زمانی اتفاق افتاد که المشهدانی به بیمارستان منتقل شده بود.

انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» به عنوان رئیس پارلمان عراق واکنش‌های متعددی را در محافل سیاسی و مردمی این کشور به دنبال داشته است. «وعد القدو» عضو هیئت هماهنگی شیعیان عراق در این زمینه بیان کرد که «جاسم محمد عبود» رئیس دادگاه فدرال به این هیئت اعلام کرد جلسه دیروز پارلمان غیر قانونی بوده است.

انتخاب الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان عراق در دوره جدید در شرایطی اتفاق افتاد که جلسه پارلمان عملاً مختل شده بود و فضا برای انجام یک رأی گیری سالم و شفاف فراهم نبود. این همان چیزی است که هیئت هماهنگی شیعی نیز بدان اشاره کرده است. قطع ناگهانی برق در جریان فرایند رأی گیری نیز بر عدم شفافیت این فرایند افزود و موجب اعتراض بیش از پیش هیئت هماهنگی شد.

در همین ارتباط، محمود المشهدانی، رئیس سِنی پارلمان عراق تصریح کرد: دادگاه فدرال باید جلسه رأی گیری پارلمان را باطل کند. جلسه رأی دهی به رئیس پارلمان غیرقانونی بود، زیرا من به عنوان رئیس سِنی در پارلمان حضور نداشتم و در غیاب من رأی‌گیری صورت گرفت. از دادگاه فدرال انتظار داریم که این جلسه را ابطال کند.

منبع: مهر
24-news.ir/vdcai0na.49nau15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز