تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰
دبیر ستاد حقوق بشر از بازداشتگاه اوین بازدید کرد
بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از بازداشتگاه اوین +تصاویر
به گزارش خبر24، در جریان بازدید معاون امور بین ‎الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر از بند زنان بازداشتگاه اوین، غریب آبادی بر نکات زیر تاکید کرد: 

- مدل زندانبانی ما مبتنی بر کرامت انسانی است و خدمات و تسهیلات زندان های ما  در مجموع فراتر از دیگر کشورها است. 

- زندانیان از تأسیسات مختلف ارفاقی نیز برخوردارند و مشمول رأفت اسلامی و انسانی نیز قرار می گیرند. انتظار می رود مقررات زندان ها نیز رعایت شود.

- زندانیان نزد ما امانت هستند و باید خدمات لازم را به آنها ارائه داد. نباید به گونه ای باشد که با این همه خدمات قابل‌توجه در زندان‌ها، با ایجاد برخی حواشی نادرست باز هم متهم شویم.

- در دوره کرونا تجربیات و شیوه‌های مدرنی در حوزه زندانبانی رخ داده که لازم است به جامعه و کشورهای دیگر معرفی شوند. 
باید از وقوع اتفاقات ناگوار در زندان با اتخاذ اقدامات لازم پیشگیری کرد. هیچ‌کس برخورد نامناسب با زندانی را برنمی‌تابد و نمی‌پذیریم که حقوق آنان مورد تضییع قرار گیرد.

- در ستاد حقوق بشر مشکلات احتمالی را رصد می‌کنیم و برای رفع آنها با مقامات و نهادهای ذیربط در تماس هستیم.

- بخشنامه‌ جدید صادره در حوزه کرامت زندانیان بسیار مترقی است. زندانی مطابق با آئین‌نامه سازمان زندان‌ها و نیز بخشنامه‌ جدید صادره در حوزه کرامت زندانیان که بسیار مترقی است، باید از حقوقش بطور کامل برخوردار باشد و وضعیت قضایی او نیز پیگیر شود.

لازم به توضیح است دکتر کاظم غریب‌آبادی علاوه بر بازدید و سرکشی از بند زنان و ارزیابی امکانات و خدمات ارائه شده به زندانیان، در گفتگوهای رودررو با برخی مددجویان، بر پیگیری پرونده آنان نیز تأکید کرد.


 
24-news.ir/vdcfycdc.w6dcyagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز