تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
پاسخ نهایی آمریکا به ایران درباره مذاکرات برجام چنانچه برآوردهای محافل نزدیک به ساختارهای تصمیم گیر در آمریکا نشان می دهد تا کمتر از یک ماه دیگر اعلام خواهد شد.
آمریکا یک ماه دیگر درباره مذاکرات پاسخ می دهد
به گزارش خبر24 به نقل ازتحریریه، پاسخ نهایی آمریکا به ایران در چارچوب مذاکرات وین درباره احیای برجام چنانچه برآوردهای محافل نزدیک به ساختارهای تصمیم گیر در واشنگتن نشان می دهد تا کمتر از یک ماه دیگر یعنی تا اواسط فوریه اعلام خواهد شد.

پایگاه خبری اکسیوس در این باره نوشت که آمریکا اواخر ژانویه یا اوایل فوریه 2022 در مورد مذاکرات وین تصمیم گرفته و پاسخ خود را اعلام خواهد کرد. 

اکسیوس به نقل از مقامات آمریکایی می نویسد که آمریکا تاریخ نهایی برای تصمیم گیری درباره مذاکرات وین را اواخر ماه ژانویه یا اوایل ماه فوریه مشخص کرده است تا در صورت عدم موفقیت مذاکرات و بازگشت به برجام به سمت سناریوی جایگزین یعنی افزایش فشار بر ایران حرکت کند. 

شدت فشار حزب دمکرات بر دونالد ترامپ باعث شده است تحلیلگران نتیجه گیری کنند که بایدن به دنبال بازگشت به برجام است و دشوار شدن کار پس از پیروزی در امضای برجام را نتیجه خروج رئیس جمهور سابق آممریکا از برجام می داند. به طوریکه این تنش را به صحنه علنی کشانیده اند و ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری سه شنبه با حمله به دونالد ترامپ از تصمیم نسنجیده وی برای خروج از برجام انتقاد کرد.
24-news.ir/vdcbf9bw.rhbwapiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز