تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران اظهار داشت: طبق گفته وزیر امور خارجه در جلسه اخیر کمیسیون روند مذاکرات برجامی رو به پیشرفت است.
لغو تحریم ها در دستور کار تیم مذاکره کننده ایرانی
به گزارش خبر24، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران اظهار داشت: طبق گفته وزیر امور خارجه در جلسه اخیر کمیسیون روند مذاکرات برجامی رو به پیشرفت است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برجامی ایران و طر‌ف‌های غربی، گفت: طرف‌های اروپایی و آمریکایی تلاش دارند حداکثر امتیازات را در این مذاکرات از ایران اخذ کنند که این در تقابل با منافع کشورمان در مذاکرات و برجام است.

وی با بیان اینکه در مذاکرات دستور کار تیم مذاکره کننده لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران است، افزود: ایران در مذاکرات به دنبال این است تحریم‌های اقتصادی که علیه ملت ایران در دوران ترامپ با عناوین مختلف وضع شده نیز لغو شود.

نماینده ارومیه در مجلس با اعلام اینکه در دوران ریاست جمهوری ترامپ برخی عناوین و برچسب‌های تحریم‌ها به عمد تغییر کرده است، اضافه کرد: به همین دلیل آمریکا‌ها زیر لغو این تحریم‌ها نمی‌رود و اعلام می‌کنند نمی‌توانیم درباره آن‌ها مذاکره کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مذاکرات انجام شده طرف‌های چینی و روسی با مواضع ایران همراه هستند، اظهار کرد: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در مذاکراتی که ما به دنبال احقاق حقوق ملت ایران هستیم به دنبال کاهش توانمندی‌های ایران هستند که این موضوع خلاف خواسته‌های تیم مذاکره کننده است.

جلال زاده به حضور وزیر امور خارجه ایران در جلسه هفته گذشته کمیسیون امنیت ملی مجلس اشاره کرد و گفت: طبق گفتهپ آقای امیرعبداللهیان روند مذاکرات رو به پیشرفت است و تیم مذاکره توانسته برخی ابهامات که در دولت سابق در مذاکرات باقی مانده بود و ایران بر روی آن‌ها حرف داشته به طرف مقابل بقبولاند.

منبع: اقتصاد ۲۴
24-news.ir/vdcjo8eo.uqehtzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز