تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ صبح امروز برگزار شد و دو نماینده فوتبال کشورمان رقبای خود را شناختند.
فولاد مقابل نوراللهی و قائدی
به گزارش خبر24، مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2022 امروز به صورت مجازی در کوالالامپور در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد.

پس از حذف استقلال و پرسپولیس؛ سپاهان و فولاد خوزستان 2 نماینده این فصل کشورمان هستند که پس از انجام قرعه‌کشی این دوره از رقابت‌ها، حریفان خود را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2022 شناختند.

منطقه غرب آسیا

گروه A: الهلال عربستان، الریان قطر، استقلال تاجیکستان و برنده شارجه امارات و الزورا عراق

گروه B: الجزیره امارات، الشباب عربستان، مومبای سیتی هند و نیروی هوایی عراق

گروه C:فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آهال ترکمنستان و الغرافه قطر

گروه D: الدحیل قطر، سپاهان ایران، پاختاکور ازبکستان و برنده دیدار التعاون عربستان و الجیش سوریه

گروه E: السد قطر، الفیصلی عربستان، الوحدات اردن، برنده دیدار بنی‌یاس امارات و نسف‌قارشی ازبکستان

نکته جالب قرعه کشی منطقه غرب آسیا رویارویی فولاد با شباب الاهلی امارات است که از احمد نوراللهی و مهدی قایدی سود می‌برد. الغرافه قطر همگروه دیگر فولاد است که استراماچونی سرمربی پیشین استقلال و شیخ دیاباته مهاجم سابق استقلال را در اختیار دارد.

بازه زمانی برگزاری مسابقات به شرح زیر است:

منطقه غرب:

مرحله گروهی: 7 تا 27 آوریل 2022 (18 فروردین تا 7 اردیبهشت 1401)
یک‌هشتم نهایی: 3 و 4 فوریه 2023 (14 و 15 بهمن 1401)
یک‌چهارم نهایی: 7 فوریه 2023 (18 بهمن 1401)
نیمه‌نهایی: 10 فوریه 2023 (21 بهمن 1401)

منطقه شرق:

مرحله گروهی: 15 آوریل تا اول مِی 2022 (26 فروردین تا 11 اردیبهشت 1401)
یک‌هشتم نهایی: 18 و 19 آگوست 2022 (27 و 28 مرداد 1401)
یک‌چهارم نهایی: 22 آگوست 2022 (31 مرداد 1401)
نیمه‌نهایی: 25 آگوست 2022 (3 شهریور 1401)

دیدار فینال: 19 و 26 فوریه (30 بهمن و 7 اسفند) به‌صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود. نماینده غرب در بازی نخست میزبان خواهد بود و تیم منطقه شرق نیز در دیدار برگشت از حریف خود میزبانی می‌کند.

منطقه شرق آسیا:

گروه F: شاندونگ تایشان چین، اوراوا رد ژاپن، لیون سیتی سایلورس سنگاپور و برنده پلی‌آف چهارم (دائگوی کره جنوبی - بوریرام تایلند)

گروه G: پاتوم یونایتد تایلند، جئونام دراگونز کره جنوبی، یونایتد سیتی فیلیپین و ملبورن سیتی استرالیا

گروه H: جونبوک هیوندای موتورز کره جنوبی، یوکاهاما مارینوس ژاپن، هوانگی آنه‌گیا لای ویتنام و برنده پلی‌آف یک (چانگچون یاتای چین و برنده قهرمان FFA کاپ استرالیا - کایا ایلویلو فیلیپین)

گروه I: کاوازاکی فورنتاله ژاپن، گوانگژو چین، جهور دارالتعظیم مالزی و برنده پلی‌آف سه (اولسان هیوندای کره جنوبی - پورت تایلند)

گروه J:شانگهای پورت چین، چیانگرا یونایتد تایلند، کیتچی هنگ‌کنگ، برنده پلی‌آف دو (ویسل کوبه ژاپن - برنده سیدنی استرالیا - شان یونایتد میانمار)

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcj88eo.uqehhzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز