تاریخ انتشارشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۹
وزیر امور خارجه عراق امروز جمعه در بروکسل اعلام کرد که این کشور موفق شده است حدود ۴ هزار مهاجر عراقی در اروپا را از طریق ۱۰ پرواز ویژه به عراق بازگرداند.
بازگشت ۴ هزار مهاجر عراقی به بغداد
به گزارش خبر24، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق روز جمعه در بروکسل اعلام کرد که این کشور موفق شده است حدود ۴ هزار مهاجر عراقی در اروپا را از طریق ۱۰ پرواز ویژه به عراق بازگرداند.

وزیر امور خارجه عراق در بروکسل و در دیدار با «ایلوا یوهانسون» کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجران، روابط دو جانبه میان عراق و اتحادیه اروپا به ویژه موضوع بازگرداندن داوطلبانه مهاجران عراقی که در مرزهای اروپا گرفتار شده‌اند را مورد بررسی قرار داد.

فواد حسین در این دیدار از تلاش‌های دولت عراق در خصوص مساله مهاجرت و بازگرداندن شهروندان عراقی گرفتار شده در اروپا خبر داد.

وی همچنین بر اهمیت ادامه گفتگوهای بغداد با طرف اروپایی در خصوص حمایت از برنامه‌های بازگشت داوطلبانه پناهجویان عراقی از اروپا، تاکید کرد.

کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجران نیز با تاکید بر عمق و استحکام روابط دو طرف، از نقش عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش قدردانی و بر تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری و شراکت با عراق تاکید کرد.

وی همچنین از تلاش های عراق در همکاری با اتحادیه اروپا و کشورهای عضو برای بازگرداندن شهروندان خود در مرزها قدردانی و بر اهمیت همکاری برای کاهش مهاجرت و محدود کردن پیامدهای ناگوار آن تاکید کرد.

منبع: مهر
24-news.ir/vdcexp8v.jh8ooi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز