تاریخ انتشارجمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
"برت مک گورک": مذاکرات ما به نقطه اوج خود رسیده و ما به زودی متوجه خواهیم شد که آیا ایران آماده است تا بر اساس شرایطی که آمریکا را خشنود می‌سازد، به پایبندی کامل به برجام بازگردد یا خیر.
آمریکا: در آستانه توافق هسته‌ای با ایران هستیم
به گزارش خبر24، مشاور امنیتی کاخ سفید در امور "خاورمیانه" گفت کشورش و ایران " در آستانه" احیای برجام قرار دارند.

برت مک‌گورک، مشاور امنیتی کاخ سفید در امور "خاورمیانه"، روز گذشته (پنج شنبه) در یک سخنرانی مجازی در یک سمینار مربوط به "صلح بین المللی" برای بنیاد "کارنگی"، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مذاکرات در وین، گفت: "ما در تیررس یک توافق احتمالی هستیم...، اما همزمان این احتمال بسیار واقعی نیز وجود دارد که این مذاکرات به زودی به شکست بینجامد. "

این مقام آمریکایی همچنین مدعی شد کشورش در صورت شکست مذاکرات آماده اجرای "گزینه‌های دیگر" خود در قبال ایران است.

او افزود: " مذاکرات ما به نقطه اوج خود رسیده و ما به زودی متوجه خواهیم شد که آیا ایران آماده است تا بر اساس شرایطی که آمریکا را خشنود می‌سازد، به پایبندی کامل به برجام بازگردد یا خیر. "

مشاور امنیتی کاخ سفید در امور" خاورمیانه" گفت:" فرصتی برای یک توافق وجود دارد، و همچنین احتمال بسیار خوبی وجود دارد که توافقی حاصل نشود و ما برای سناریو شکست مذاکرات بسیار آماده هستیم. "

این مقام آمریکایی افزود:" چشم انداز یک ایران مجهز به سلاح هسته‌ای چیزی است که خواب را از چشمان همه ربوده است، اما می‌توانم به شما اطمینان دهم که هرگز اتفاق نخواهد افتاد ... و مسیر دیپلماتیک در وین بهترین راه برای اطمینان از آن است. "

روز چهارشنبه، کاخ سفید اعلام کرد "جیک سالیوان"، مشاور امنیت ملی آمریکا در گفتگو با "ایال هولاتا" همتای اسراییلی خود به او اطمینان داده که دولت بایدن در حال آماده سازی گزینه‌های جایگزین برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای در صورت شکست مذاکرات وین است.
24-news.ir/vdcb5fb9.rhbgwpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز