تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
به اعتقاد یک تحلیلگر معروف اسرائیلی، چهار خطر اصلی ادامه بقا و سرنوشت اسرائیل را تحت الشعاع خود قرار داده‌اند.
۴ خطر مهم علیه بقای رژیم صهیونیستی
به گزارش خبر24، عاموس هارئیل تحلیل گر ارشد مسایل سیاسی سیاسی و امنیتی روزنامه هاارتص از خطر جمعیتی به عنوان اولین خطر تهدید کننده آن نام برد.

به اعتقاد این تحلیل گر افزایش جمعیت فلسطینیان در داخل مناطق ۱۹۴۸ یک خطر جمعیتی بالفعل است که می‌تواند ادامه بقای اسرائیل و ساختار یهودی بودن آن را تهدید کند.

به اعتراف این تحلیل‌گر صهیونیست دومین خطر کاهش قبضه قدرت رژیم صهیونیستی در مناطق فلسطینی نشین (اشغالی در سال ۱۹۴۸) است.

این خطر از سال ۲۰۲۱ نمود بیشتری پیدا کرده است و به شکل قابل ملاحظه‌ای در دو سطح، افزایش اقدامات (ضد صهیونیستی) فلسطینیان ۱۹۴۸ در جریان جنگ نگهبان دیوارها (سیف القدس) و شدت گرفتن پدیده مسلح شدن در میان این جامعه به شکل ملموسی دیده شده است.

هارئیل سومین خطر تهدید کننده رژیم صهیونیستی را پس رفت سطح آمادگی ارتش این رژیم اعلام و در این رابطه نوشت یکی از نمادهای پس رفت توانمندی ارتش اسرائیل شکست طرح آویو کوخافی رئیس ستاد ارتش (رژیم صهیونیستی) در حل همزمان دو مشکل اصلی ارتش بود.

او معتقد است شکست در جذب نظامیان و سرباز گیری توسط ارتش اسرائیل از یک سو و فرسایش و کم رنگ شدن نقش نیروی زمین در جنگ‌های پیش رو دو نماد این واقعیت است.

به اعتقاد این تحلیل گر اسرائیلی: بحران نیروی انسانی خطر اصلی است که ارتش اسرائیل را در حال حاضر تهدید می‌کند، زیرا در حال حاضر نیمی از جوانانی که در مقطع سنی ۱۸ سال هستند حاضر به حضور در ارتش نمی‌باشند.

به گفته این نویسنده این امر صرفا به دلیل مخالفت مذهب گرایان (حردی ‌ها) برای حضور در ساختار ارتش نیست و جنبه عام تری پیدا کرده است.

به اعتقاد هارئیل چهارمین خطر حیاتی که اسرائیل را تهدید می‌کند، حملات سایبری است.

او اعتراف کرد، به رغم آن که اسرائیل مدعی توانمندی برتر سایبری دارد اما در معرض حملات گسترده و شدید کشورها، سازمان‌ها و هکرها قرار گرفته است.

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcb58b9.rhbw5piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز