تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
شبکه تلویزیونی یورو نیوز اذعان کرد که اختلاف بین اعضای اتحادیه اروپا در خصوص عضویت اوکراین جدی است.
اختلاف جدی بین اعضای اتحادیه اروپا بر سر عضویت اوکراین
به گزارش خبر24، حدود نیمی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا با آغاز روندی که مستلزم اصلاح معاهدات بنیادین اتحادیه اروپاست، مخالفند.

در حالیکه اورزولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه موافق به جریان افتادن نامزدی اوکراین برای عضویت در اتحادیه هستند، کشورهای لهستان، رومانی، فنلاند، دانمارک، مالت، جمهوری چک، اسلونی، بلغارستان، کرواسی، استونی، لیتوانی و لتونی می گویند که مخالف تلاش‌های نسنجیده و خام مرتبط با پذیرش عضو جدید در اتحادیه اروپا هستند.

در بیانیه این کشورها با ادعای عملکرد مثبت و « یکپارچه» اروپا در مقابله با کووید ۱۹ و یا موضوع اوکراین آمده است که نباید در مورد اصلاحات نهادی اتحادیه با تعجیل وارد عمل شد و به پیشنهادات سایرین نگاه ابزاری داشت.

این در حالیست که کمیته نمایندگان دائم اتحادیه اروپا نیز روز گذشته بار دیگر بر سر وضع تحریم های جدید علیه روسیه ناکام بود وبدون نتیجه به کار خود پایان داد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از یک منبع آگاه در این خصوص نوشته بود: این کمیته امروز یکشنبه باز هم نتوانست بر سر بسته ششم تحریم ها علیه روسیه به توافق برسد و ازسرگیری مباحث به فردا موکول شد. هیچ توافقی بین نمایندگان کشورهای عضو وجود نداشت و جلسه کمیته فردا ازسرگرفته می‌شود.

منبع: مهر
24-news.ir/vdch6znw.23n6idftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز