تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۰
  سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس فتا انتظامی کشور در خصوص انتشار کلیپی در فضای مجازی و انتساب آن به دختر آقای پرویز پرستویی اظهارداشت: کلیپ منتشر شده هیچ ارتباطی به دختر آقای پرویز پرستویی ندارد.
ورود پلیس به ماجرای کلیپ دختر پرویز پرستویی 
به گزارش خبر24، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اعلام کرد: در پی انتشار تصاویر و انتساب آن به دختر آقای پرویز پرستویی هنرمند محبوب کشور، شکواییه‌ای در این زمینه از سوی آقای پرستویی علیه کسانی که این کلیپ را منتشر کرده اند مطرح شده و پلیس فتا نیز پیگیر این موضوع است.

سرهنگ پاشایی اعلام کرد: این کلیپ با اهداف مغرضانه منتشر شده و با توجه به شکایت قضایی آقای پرستویی علیه افرادی که این کلیپ را منتسب به خانواده وی کرده و جریان‌سازی مغرضانه را شروع کرده‌اند پلیس فتا نیز وارد این موضوع شده و پیگیر این پرونده است. وی گفت: دختری که در فیلم منتشر شده حضور دارد هویت معلوم دارد؛ وی سحر علیشاهی است که در کشور آمریکا سکونت دارد و هیچ ارتباط سببی و نسبی با پرویز پرستویی ندارد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص آخرین روند پیگیری پرونده شکایت و شناسایی متهمان و اینکه آیا متهم یا متهمان در ایران سکونت داشته یا نه؛ گفت: فعلاً به ذکر این مطلب بسنده می‌کنم که بستر انتشار این کلیپ در داخل کشور است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان این مطلب که متاسفانه بعضی از کاربران به علت عدم سواد رسانه‌ای و نا آگاهی اقدام به انتشار، بازنشر، تولید، تحریف و تهمت زنی در فضای مجازی می‌کنند اظهار داشت: افراد دقت داشته باشند که انتشار هرگونه مطالب شایعه و خلاف واقعیت و بازنشر آن حتی با اهدافی غیر مغرضانه آن هم برای شوخی و سرگرمی، بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای جرم تلقی شده و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که افراد در مواجهه با کلیپ‌ها و تصاویر منتسب شده غیر واقعی در فضای مجازی چه اقدامی باید انجام دهند گفت: متاسفانه بیشتر برای افراد شناخته شده و مشهور تصاویر و کلیپ‌های غیر واقعی ضبط و نسبت داده می‌شود البته برای افراد عادی نیز چنیین موضوعی متصور است که با اهداف دشمنی و مغرضانه تصاویر را به صورت عمد و غیرعمد به آن‌ها نسبت می‌دهند؛ طبق قانون هر فردی در مواجهه با تصاویر غیر واقعی که به حیثیت و اعتبارش لطمه می‌زند می‌تواند به دادسرای جرایم رایانه‌ای مراجعه کرده و بعد از ثبت شکایت پرونده توسط پلیس فتا پیگیری خواهد شد.

منبع: آخرین خبر
24-news.ir/vdcbf5b9.rhbwgpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز