تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
نام محمد جهان آرا، فرمانده سپاه خرمشهر به گوش خیلی ها خورده است اما کمتر از او شنیده‌اند. دلاور مردی که همراه سایرین جانانه ایستادگی کرد تا خرمشهر سقوط نکند اما به وقت فتح خرمشهر شهد شیرین شهادت را نوشیده بود.
شغل مخفی فرمانده معروف سپاه خرمشهر چه بود؟
به گزارش خبر24، خاطرات کوتاه زیر روایت هایی از زبان پدر شهید والامقام محمد جهان آرا که در ادامه خواهید خواند:

*دامادم می‏گوید شب‏هایی که در خرمشهر مستقر بودیم، یک شب نوبت سیدمحمد بود که دو ساعتی پاس دهد، علیرغم وضع جسمی نامناسب عازم محل نگهبانی شد، در همان حال فردی از بچه‏ های بسیجی با او همکلام می‏شود از او می‏پرسد جهان‏ آرا کیست؟ تو او را می‏شناسی و سیدمحمد جواب می‏دهد پاسداری است مثل تو، او می‏گوید نه جهان‏ آرا 45 روز است که با تعداد کمی نیرو جلوی دشمن را گرفته است و سیدمحمد جواب می‏دهد گفتم که او هم یک پاسدار معمولی است، فردای آن روز آن فرد برای گرفتن امضا برگه مرخصی‏ اش راهی اتاق فرماندهی می‏شود می‏بیند که او همان پاسدار در حال پاس شب گذشته است.

*همکارانش معتقدند او فرمانده سپاه خرمشهر بود، اما مثل یک سپاهی عادی رفتار می‏کرد، آنها می‏گویند وقتی اسلحه به خرمشهر می‏بردیم و آنجا خالی می‏کردیم جهان‏ آرا اصلاً خسته نمی‏شد. به او می‏گفتند تو چرا خسته نمی‏شوی و او پاسخ می‏داد، وقتی که در رژیم سابق زندگی مخفی داشتم برای کسب درآمد در کوره ‏های تهران آجر بار می‏کردم در حالیکه روزه هم بودم، اگر بدنم مقاومت دارد از بابت آن روزها است.

منبع: جهان نیوز
24-news.ir/vdcc11qo.2bq4x8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز