تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰
دلار به یک‌قدمی کانال ۳۰ هزار رسید، یورو سنگر ۳۱ هزار را فتح کرد و درهم امارات موفق به عبور از مرز هشت هزار شد
پرواز دست‌جمعی قیمت‌ها در بازار ارز
به گزارش خبر24، قیمت دلار روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرد و در یک قدمی کانال ۳۰ هزار تومان قرار گرفت. حالا اسکناس آمریکایی ظرف ۴۸ ساعت سه بار رکورد خود در سال ۱۴۰۱ را ارتقا داده است. قیمت دلار در حالی چهارشنبه به ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسید که سه‌شنبه ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان و دوشنبه ۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان بود. برخی اعتقاد دارند رفتار دلار نوعی واکنش به وقایع اقتصادی داخلی در روز‌های اخیر است. عده‌ای افزایش قیمت دلار را به روند صعودی درهم امارات ربط می‌دهند و دسته‌ای دیگر، نرسیدن اخبار مثبت سیاسی به بازار ارز را بهانه بی‌تابی دلار در بازار قلمداد می‌کنند. همزمان با رکوردشکنی‌های پی‌درپی دلار، یورو و درهم امارات هوس کانال‌نوردی به سرشان زد و شاهد ثبت آمار و ارقام جدیدی در بازار ارز ۱۴۰۱ هستیم.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت رکورد جدیدی در بازار ارز امسال به‌ثبت رساند. اسکناس آمریکایی بعد ۱۴۰ روز در بازار آزاد تهران برای دقایقی پا به کانال ۳۰ هزار تومان گذاشت و لحظه نگارش این گزارش ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان خرید و فروش شد. آخرین بار روز پنجشنبه دوم دی‌ماه پارسال قیمت دلار در کانال ۳۰ هزار تومان قرار گرفته بود و حالا ظرف ۴۸ ساعت سه‌بار رکورد قیمت خود در ۱۴۰۱ را ارتقا داد. قیمت دلار چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت حوالی ظهر ۶۰۰ تومان نسبت به سه‌شنبه و هزار و ۲۵۰ تومان از دوشنبه بیشتر بود. سه‌شنبه قیمت دلار در بازار آزاد ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان بود و روز دوشنبه این اسکناس را ۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان رد و بدل می‌کردند. با این حال قیمت دلار صرافی ملی در ۴۸ ساعت گذشته افزایش چشمگیری نداشته است. قیمت دلار دولتی چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ساعت ۱۴ حدود ۲۵ هزار و ۷۳۰ تومان بود که از رشد ۳۵ تومانی آن نسبت به دوشنبه حکایت داشت. دو روز قبل صرافی ملی دلار را با قیمت ۲۵ هزار و ۶۹۵ تومان عرضه می‌کرد.

قیمت دلار در ۴۸ ساعت گذشته
قیمت دلار ۱۹ اردیبهشت قیمت دلار ۲۰ اردیبهشت قیمت دلار ۲۱ اردیبهشت تغییر قیمت دلار درصد تغییر
۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان هزار و ۲۵۰ تومان افزایش ۴.۵ درصد رشد

قیمت یورو، درهم امارات و لیر

قیمت یورو، درهم امارات و لیر همزمان با روند صعودی دلار، در ۴۸ ساعت گذشته رشد داشته است. بعد رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی دلار، یورو و درهم امارات هوس کانال‌نوردی به‌سرشان زد. طوری که قیمت یورو امروز چهارشنبه در کانال ۳۱ هزار تومان آفتابی شد و درهم امارات موفق به عبور از مرز هشت هزار تومان شد. قیمت یورو در بازار آزاد ظهر چهارشنبه به ۳۱ هزار و ۵۷۵ تومان رسید. ارزش این اسکناس نسبت به سه‌شنبه ۷۲۰ تومان و درقیاس با دوشنبه هزار و ۳۹۵ تومان بالا آمد. سه‌شنبه یورو را در بازار ۳۰ هزار و ۸۵۵ تومان و دوشنبه ۳۰ هزار و ۱۸۰ تومان خرید و فروش می‌کردند. حالا یورو به بالاترین ارتفاع خود از ششم بهمن پارسال رسیده است. قیمت درهم امارات هم رابطه مستقیمی با دلار دارد و به بیشترین ارزش خود در ۱۴۰ روز گذشته رسیده است.

قیمت درهم چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت در کانال هشت هزار تومان آفتابی و اسکناس اماراتی هشت هزار و ۱۴۰ تومان فروخته شد. قیمت درهم در ۴۸ ساعت گذشته ۳۴۰ تومان رشد داشته است. بین سایر ارز‌های رایج افزایش قیمت لیر در ۴۸ ساعت گذشته معادل ۵۰ تومان است. قیمت لیر چهارشنبه به هزار و ۹۵۰ تومان ارتقا پیدا کرد درحالی که سه‌شنبه هزار و ۹۲۰ تومان و دوشنبه هزار و ۹۰۰ تومان دست به دست می‌شد.

قیمت یورو، درهم امارات و لیر در ۴۸ ساعت گذشته
ارز قیمت دوشنبه ۱۹ اردیبهشت قیمت سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت قیمت سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تغییر درصد افزایش
یورو ۳۰ هزار و ۱۸۰ تومان ۳۰ هزار و ۸۵۵ تومان ۳۱ هزار و ۵۷۵ تومان هزار و ۳۹۵ تومان افزایش ۴.۶ درصد
درهم امارات هفت هزار و ۸۰۰ تومان هفت هزار و ۹۷۵ تومان هشت هزار و ۱۴۰ تومان ۳۴۰ تومان افزایش ۴.۵ درصد
لیر هزار و ۹۰۰ تومان هزار و ۹۲۰ تومان هزار و ۹۵۰ تومان ۵۰ تومان افزایش ۲.۵ درصد

فرارو
24-news.ir/vdcjhteh.uqeovzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز