تاریخ انتشارجمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
۳ کودک ۷ تا ۹ ساله که در خروجی اسکله بندر سیراف شهرستان کنگان در حین شنا به سبب شرایط نامساعد آب و هوایی غرق شدند که اجساد آنان با تلاش گروه‌های مختلف امدادی و مردمی کشف شد.
جسد ۳ کودک غرق شده کشف شد
به گزارش خبر24، رئیس هلال احمر شهرستان کنگان با اشاره به جزئیات غرق شدن 3 کودک در  اسکله این بندر اظهار داشت: در هفته جاری شرایط آب و هوایی به ویژه سواحل و خلیج‌فارس نامساعد اعلام و از سوی هواشناسی هشدارهای لازم از جمله پرهیز از شنا کردن داده شد.

عبدالحسین طاهری، شنا در منطقه ممنوعه، شرایط نامساعد جوی و بدون آگاهی از عمق آن و نداشتن مهارت را یک خطر جدی در شنا دانست و با اشاره به غرق شدن سه کودک در اسکله بندر سیراف خاطر نشان کرد: پس از اعلام غرق سه کودک 7 تا 9 ساله در اسکله خروجی بندر سیراف امدادگران هلال احمر وارد این عرصه شدند و 2 کودک 9 ساله آن از سوی افراد بومی از آب گرفته شد که متأسفانه عملیات احیا موثر واقع نشد و هر 2 کودک جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه جستجو برای یافتن کودک سوم 7 ساله ادامه یافت تصریح کرد: با تلاش گروهی صورت گرفته بعد از 48 ساعت جسد سومین کودک غرق شده 7 ساله پشت موج شکن اسکله بندر سیراف از آب گرفته شد.

رئیس هلال احمر شهرستان کنگان با ابراز تأسف از این حادثه دلخراش از شهروندان خواست به توصیه‌ها و هشدارها توجه کافی کنند تا شاهد حوادث تلخ برای خانواده‌ها نباشیم.

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcawyno.49naw15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز