تاریخ انتشارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
پس از تقریبا هشت سال حضور در بایرن مونیخ، به نظر می‌رسد که لواندوفسکی تابستان امسال باشگاه را ترک کند. گزارش‌های اخیر، باشگاه بارسلونا را پیشتاز جذب این بازیکن ۳۳ ساله معرفی کرده‌اند.
لواندوفسکی چه دلیلی برای حضور در بارسلونا دارد؟
به گزارش خبر24 به نقل از رسانه‌های آلمانی، به عقیده برخی، این تلاشی که از سوی پینی زهاوی، مدیر برنامه‌های روبرت لواندوفسکی در مذاکرات تمدید قرارداد وجود دارد، برای دریافت پول بیشتر از بایرن مونیخ است اما اگر خود لواندوفسکی علاقه‌ای به انتقال نداشت، شاید شایعات هرگز این‌قدر جدی نمی‌شدند.

اما چرا بارسلونا؟ خاوی مارتینز، هافبک سابق بایرن مونیخ در گفت‌وگویی توضیح داد که چرا لواندوفسکی می‌خواهد در این مرحله از دوران حرفه‌ای خود به بارسلونا برود و می‌گوید: "اگر بایرن مونیخ نخواهد شما را بفروشد، چون هیچ بند آزادسازی در قراردادتان ندارید، کاری از دست‌تان برنمی‌آید. اما فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که او با توافق راهی بارسلونا شود. لواندوفسکی فکر می‌کند که اگر در اسپانیا بازی می‌کرد، تاکنون یک یا دو توپ طلا می‌برد؛ به همین دلیل است که می‌خواهد شانسش را امتحان کند. او احساس می‌کند که لایق کسب توپ طلا بوده است. بازی در بارسلونا یا رئال مادرید مانند بوندسلیگا نیست."

توپ طلا در سال ۲۰۲۰ پس از آن که فرانس فوتبال مراسم دریافت جایزه را لغو کرد، بدون صاحب ماند و سپس در سال ۲۰۲۱ به لیونل مسی رسید که به عقیده بسیاری حق لواندوفسکی بود که صاحب آن شود.

با فصل فاجعه‌بار بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۲ نیز سال لواندوفسکی نخواهد بود. بنابراین در سن ۳۳ سالگی، این بازیکن ممکن است به دنبال حرکتی خاص باشد و این توضیح می‌دهد که چرا او حاضر است دستمزد خود را برای پیوستن به بارسلونا کاهش دهد.

اما طبق گفته خاوی مارتینز اگر بایرن مونیخ به دنبال فروش لواندوفسکی نباشد، این احتمال وجود دارد که سران تیم مانع از انتقال لواندوفسکی در تابستان امسال شوند. در این صورت آیا بایرن مونیخ می‌تواند سال آینده لواندوفسکی را به صورت رایگان از دست بدهد؟ آیا موقعیت لواندوفسکی در مدت یک سال تغییر خواهد کرد؟

منبع: فوتبالی
24-news.ir/vdcc00qo.2bq448laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز