تاریخ انتشارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری سبدگردان صوری بازار سرمایه و بورس خبر داد.
سبدگردان صوری بازار بورس دستگیر شد
به گزارش خبر24، سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری سبد گردان صوری بازار سرمایه اظهار داشت: در راستای رسیدگی به پرونده‌های اخلال در بازار سرمایه بورس و اوراق بهادار، پرونده‌ای با موضوع سبد گردانی و مشاوره سرمایه گذاری در معاملات در دستورکار این پلیس قرار گرفت که در این راستا فردی که 100 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

وی تصریح کرد: متهم «س.س» از طریق فضای مجازی با جذب دنبال کننده با شگردهای مختلف بدون اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار خود را به عنوان سبدگردان و مشاور سرمایه گذاری در بازار بورس و سرمایه معرفی می‌کرد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت افزود: متهم با وعده پرداخت سود کلان در کمترین زمان به سرمایه گذاران بورس توانسته بود اعتماد اشخاص را به خود جلب کند تا جایی که کاربران حاضر به در اختیار گذاشتن نام کاربری و رمز عبور کارگزاری خود به وی کرده و متهم با دسترسی به پرتفوی شخصی آنها مبادرت به جذب سرمایه 100 میلیارد ریالی متواری شده بود که با اقدام فنی پلیس دستگیر و به دادسرا فرستاده شد.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال را 100 میلیارد ریال اعلام کرده اند خاطرنشان کرد: با توجه به فراگیر شدن سرمایه گذاری در بازار بورس و سرمایه و همچنین کانال ها و محتوا های به ظاهر آموزشی در فضای مجازی که بعضاً برای کلاهبرداری و منافع شخصی ساخته می شوند افراد باید با دید باز و آموزش های لازم وارد این بازار شده و از افشای اطلاعات حساب های شخصی خودداری کنند.

وی از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه با این پلیس به شماره های 02166747343 و یا 09999871392 یا پلیس فتا تماس بگیرند.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcjoheh.uqeomzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز