تاریخ انتشارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۱
نایب رییس هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان از احیای ۵۰۰ میلیارد ریال از مطالبات فرهنگیان عضو این صندوق از دولت با مساعدت وزیر آموزش و پرورش خبر داد.
وصول مطالبات ۵۰ میلیاردی صندوق فرهنگیان از دولت
به گزارش خبر24، حمید باقرنژاد با اشاره به اینکه میزان بدهی دولت به صندوق تا پایان سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۱۰۰ میلیارد تومان است، افزود: به منظور تامین بخشی از این مطالبات مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال در ردیف ۵ جدول ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی و بابت ۵۰۰ میلیارد ریال از آن، تخصیص مربوط صادر و به صورت نقدی وصول شد.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش در راستای احقاق حقوق فرهنگیان، با توجه به مشکلات به وجود آمده در قالب بند ک تبصره ۱۲ قانون بودجه کشور در مکاتبه با ریاست مجلس، سازمان برنامه و بودجه و ریاست خزانه‌دار کل کشور این موضوع را به شکل ویژه پیگیری کردند و در فاصله کوتاهی مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال به شکل نقدی به حساب صندوق واریز شد.

معاون مالی و سرمایه انسانی صندوق ذخیره فرهنگیان، آن را روزنه امیدی برای احیای همه مطالبات فرهنگیان عضو از دولت به طرق ممکن عنوان کرد و گفت: مبلغ مذکور به نسبت سهم‌الشرکه اعضا، به حساب اعضای فعلی صندوق منظور شده و به حساب بیش از ۲۶۰ هزار بازنشسته که از سال ۱۳۹۶ از صندوق خارج شده‌اند، واریز می‌شود.

باقرنژاد افزود: پیگیری مطالبات اعضای صندوق از دولت و همچنین محاسبه و تخصیص ارزش مالکانه دارایی‌های صندوق و ورود به بازار سرمایه از دستورکارهای جدی این موسسه خواهد بود.

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcguz9y.ak9yx4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز