تاریخ انتشاريکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲
نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد که گر چه آمریکایی‌ها همچنان در مورد بهره برداری از نیروی هسته ای در تامین برق دو دسته اند، با این حال به نظر می رسد که بالا رفتن بهای سوخت اندکی کفه ترازو را به سود حامیان برق هسته ای سنگین کرده باشد.
تداوم دو دستگی هسته‌ای میان آمریکایی‌ها
به گزارش خبر24، تارنمای موسسه افکارسنجی آمریکایی گالوپ به تازگی خبر داده که ۵۱ درصد از پاسخ دهندگان تحقیق اخیر آن موافق و ۴۷ درصد آنان مخالف برق هسته ای هستند. سه سال پیش تعداد موافقان و مخالفان برابر (۴۹ درصد) و در سال ۲۰۱۶ بیشتر پاسخ دهندگان (۵۴ درصد) مخالف این منبع انرژی بودند.

حمایت کم جان آمریکایی ها از برق هسته ای در حال است که از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ بیشتر آنان (۵۳ تا ۶۲ درصد) موافق برق هسته ای بودند.

به نظر می رسد که افزایش بهای نفت و گاز در اوایل قرن بیست و یکم میلادی در اقبال آمریکایی ها به نیروی هسته ای به عنوان یکی از منابع جایگزین تامین انرژی نقش داشته بود.

نظرسنجی اخیر گالوپ از میان یک هزار و ۱۷ داوطلب و از ۱ تا ۱۸ مارس (۱۰ تا ۲۷ اسفند) انجام شد و حاشیه خطای آن ۴ درصد است.

دولت جو بایدن برای دستیابی به هدف به صفر رساندن آلاینده های کربنی تا سال ۲۰۵۰، بهره برداری از نیروی هسته ای به عنوان یکی از انرژی های پاک را تشویق می کند. واشنگتن علاوه بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری که در بودجه ۲۰۲۲ به نیروگاه های هسته ای اختصاص داده، ۶ میلیارد دلار نیز برای سرپا نگه داشتن شرکت های فعال پرداخت خواهد کرد.

با وجود حمایت دولت دموکرات از انرژی هسته ای، حامیان این حزب کمتر از جمهوریخواهان به آن روی خوش نشان می دهند. گروه های حامی محیط زیست مدتهاست که با نیروی هسته ای مخالفت کرده، بر حوادث هسته ای و زباله های این صنعت که خطر آسیب به محیط زیست را در پی دارند تاکید داشته و از انرژی های تجدیدپذیر همچون زمین گرمایی، باد و خورشیدی حمایت می کنند.

در حال حاضر ۳۹ درصد دموکرات ها در برابر ۶۰ درصد جمهوریخواهان و ۵۳ درصد مستقلین از انرژی هسته ای حمایت می کنند.

بر اساس یافته های نظرسنجی گالوپ، ۳۴ درصد از آمریکائیهایی که به شدت از تغییرات اقلیمی نگرانند از کاربرد انرژی هسته ای حمایت کرده و ۶۲ درصد از این گروه مخالف آنند. در عوض ۵۳ درصد افرادی که تا حدی و ۷۰ درصد کسانی که کمی نگران تغییرات آب و هوایی اند از برق هسته ای حمایت می کنند.

منبع : ایرنا
24-news.ir/vdcjoyeh.uqehxzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز