تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
سوئیفت سلاح امریکا علیه کشورهای دیگر است امّا پایان سوئیفت و سلطه ی دلار بسیار نزدیک است.
پایان سوئیفت و سلطه ی دلار نزدیک است
به گزارش خبر24، دلارزسیون سوئیفت اصطلاحیست که سالهاست در باره ی سوء استفاده ی امریکا از سوئیفت به عنوان یک سلاح علیه کشورهای دیگر ، توسط پوتین بکار رفته  وحالا نمود عینی یافته است.

با وجودیکه چین یکی از شش کشور سهامداران اصلی سوئیفت است امریکا چین را هم تهدید به تحریم وعدم دسترسی به سوئیفت درصورت کنترل تایوان می کند.

تحریم روسیه در سوئیفت اگر چه بصورت محدود اجراء شده است امّا به همان حد دنیا را دچار بحران انرژی وغذا کرده است.

هم اکتون شرکتها و کشورهایی در دنیا خارج از سیستم سوئیفت در حال تجارت هستند.

سوئیفت هیچگاه به این معنی بانک نبوده است که سرمایه ای از خود داشته باشد و حوالجات را با سرعت فاکس یا اینترنت تأدیه نماید، بلکه انتقال پول هر معامله به اندازه ی زمانی که خریدار می تواند تعبیه کند به اضافه ی یک زمانی که پول در سوئیفت می ماند تا به شرکت سود برساند طول می کشد ، هرچه عمر این شرکت بیشتر می شود ، بنیه ی مالی آن از طریق سود معاملات قوی تر  شده واین همان وجه اشتراک سوئیفت با بانکهاست .

سوئیفت زمان نشستن پول در حسابها برای کشورهای آسیایی را دوبرابر کشورهای اروپا و برای کشورهای افریقایی، سه برابر قرار داده که این کار یک بهره کشی واستعمار مدرن است.

 سوئیفت خودش می گوید ؛ خدمات این سیستم که در قبال کارمزد ارائه می شود جنبه ی امنیتی دارد ، تا معاملات از کلاهبرداری و سرقت وتروریسم حفظ شوند ولی واقعیت این است که امنیت هدفگزاری شده در این سیستم فقط همان سیاست های سلطه جویانه ی امریکاست .

برای جلوگیری از کلاهبرداری و سرقت راههاوضمانت های دیگری هم وجود دارد.

اکنون شبکه ی سوئیفت در حال فرو ریزی است ، و چند بار تهدید شده است یکی همان کانال پیشنهادی اروپا برای معامله با ایران  (اینستکس)  بود ،که عملاً نشان داد دور زدن سوئیفت امکان پذیر است.

اما آنچه امروز که موجودیت سوئیفت را در معرض نابودی قرار داده ، تحریم روسیه است و تحریم چین دیگر بکلی بساط سوئیفت را از هم می پاشد .

ولادیمیر پوتین تهدید کرده است اگر بنا باشد معاملات وتراکنش های کشورش در سوئیفت بروال متداول باشد، کسی حق ندارد یک لحظه پول روسیه را لحظه ای معطل کند واگر نخواهند پول ما در سوئیفت بچرخد آن را خارج می کنیم و خارج از سیستم سوئیفت با دیگر کشورها تعامل اقتصادی می کنیم .

ضمانت این خواست ما بمب اتم وموشک های ماست هر کشوری پول روسیه را معطل کند با موشک پاسخش می دهیم برای همین است که امکان حبس وبلوکه ی پول روسیه وجود ندارد.

کشورهایی که در سوئیفت معامله می کنند دچار وحشت هستند در صورتیکه سیستم سوئیفت برهم بریزد پولهایشان کجا می رود .

کشورهای ضعیف از نظر نظامی که توان تهدید و باز پس گیری پول خود از دیگران را ندارند شدیداً دچار نگرانی هستند.

برهم ریختن سیستم سوئیفت وخروج کشورها از سوئیفت ، به معنی پایان امریکا وامپراطوری دلار است ، که بسیار نزدیک می باشد و تنها کشورهایی از این آسیب شدید (پایان سوئیفت) در امان می مانند که ارتباطی با این شبکه ی مالی ندارند.

منبع: کانال صدای انقلاب
24-news.ir/vdcc10qsm2bqxx8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز