تاریخ انتشارشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
در بیانیه‌ها، اطلاعیه‌ها ، مقالات و مصاحبه‌های برخی اصلاح‌طلبان نه‌تنها هیچ نشانی از محکوم‌ کردن جنایات آ‌مریکا در فتنه اخیر نیست برعکس به قصد همراهی و همیاری با دشمنان اسلام و ایران، مطالبی را مطرح می‌کنند که ذهن مردم را از مسئله اصلی و دشمن واقعی ملت دور کنند.
اینها کی هستند؟!
خبر24- محمدکاظم انبارلویی نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته در دیدار جمعی از دانش‌آموزان پس از اعلام فهرستی از جنایات آمریکا و فتنه‌گران آشوبگر به ویژه حمله مسلحانه به حرم مقدس احمدبن‌موسی (ع) در شیراز و به خاک و خون کشیدن ده‌ها انسان بی‌گناه فرمودند: «اینها کی هستند و از کجا دستور می‌گیرند؟»

ملت بزرگ ایران در راهپیمایی کم‌نظیر 13 آبان 1401 روز مبارزه با استکبار جهانی به خیابان‌ها ریختند و به این دو سؤال با یک جمله کوتاه، پاسخ روشنگرانه دادند؛‌ مرگ بر آمریکا!

ملت ایران باعث و بانی همه سختی‌ها، مرارت‌ها و رنج‌های خود را آمریکا و سه کشور شرور اروپایی، آلمان، انگلیس و فرانسه می‌دانند. متأسفانه رسانه‌های به اصطلاح اصلاح‌طلب این پاسخ و آن حضور بی‌سابقه را سانسور کردند.

برخی در فهم ملت ایران در تحلیل فتنه‌ها با ظاهری اصلاح‌طلبانه اخلال می‌کنند.
در بیانیه‌ها، اطلاعیه‌ها، مقالات و مصاحبه‌های برخی اصلاح‌طلبان نه‌تنها هیچ نشانی از محکوم‌کردن جنایات آ‌مریکا در فتنه اخیر نیست برعکس به قصد همراهی و همیاری با دشمنان اسلام و ایران، مطالبی را مطرح می‌کنند که ذهن مردم را از مسئله اصلی و دشمن واقعی ملت دور کنند.
به شبهات زیر که در مواضع برخی اصلاح‌طلبان آمده اشاره می‌کنم و از باب روشنگری چند کلمه از باب جهاد تبیین عرضه می‌دارم:

می‌گویند: «راه را برای گفت‌وگو باز کنید، اصلاح‌طلبان را کنار گذاشتید آشوب به پا شد.
صدای مردم را باید شنید. آنچه در خیابان می‌شنویم مطالبات فرهنگی است».
این چند جمله خلاصه بیانیه‌ها، اطلاعیه‌ها و سخنان برخی اصلاح‌طلبان در صداوسیما و روزنامه‌های خود درباره علل ناآرامی‌های اخیر است.

پاسخ این شبهه با توضیحات زیر روشن است.

الف: آیا اصلاح‌طلبان به دلیل حذف آن‌ها از قدرت، این آشوب را به پا کرده‌اند؟
آیا آن‌ها پرچم تجزیه‌طلبی ایران را در داخل و خارج بر دوش حمل ‌می‌کنند؟ آیا میلیشیای آن‌ها در کف خیابان به مردم عادی و پلیس حمله می‌کنند و سر می‌برند و چادر از سر زنان می‌کشند؟
آیا اصلاح‌طلبان قرآن‌سوزی و مسجدسوزی راه انداختند و کمپین بی‌حجاب تشکیل داده‌اند؟
آیا اصلاح‌طلبان مسئولیت حمله به حرم مقدس احمدبن‌موسی(ع) را در شیراز به عهده می‌گیرند؟
اگر بگویند؛ بله، حساب آن‌ها با کرام‌الکاتبین و لعن و نفرین مردم شامل حال آن‌ها هم می‌شود.
لذا با کسانی که این اعمال جنایت‌بار را انجام داده‌اند مرتکب قتل، جعل خبر و دروغ‌پردازی شده‌اند و با ارتش رسانه‌ای غرب یکصدا شده‌اند، گفت‌وگو معنا ندارد. چون این‌ها اهل گفت‌وگو نیستند!
گفت‌وگو با این‌ها فقط زیر سقف دادگاه‌های انقلاب آن‌هم در مورد فهرست جنایاتی که مرتکب شده‌اند ممکن است. آن‌ها محارب، یاغی و باغی هستند باید وفق احکام قرآن و قوانین جمهوری اسلامی با آن‌ها برخورد شود.
اگر بگویند؛ ما نماینده این جماعت تبهکار نیستیم و جنایات آن‌ها به ما مربوط نیست پس گفت‌وگوبا آن‌ها فایده‌ای ندارد چون اگر به نتیجه هم برسیم این‌ها کسانی نیستند که به آ‌شوبگران بگویند؛ بس کنید آن‌ها هم به آشوب پایان دهند.
پس چگونه است گفت‌وگو در سطح ملی را مطرح می‌کنند؟
اصلاح‌طلبان باید به این سؤال پاسخ دهند وقتی مسئولیت آن جنایات را نمی‌پذیرند و از سوی دیگر هم می‌گویند ما با آن‌ها نیستیم پس پرچم گفت‌وگو در دست آن‌ها به نمایندگی آشوب‌طلبان چه می‌کند؟!
از این بالاتر چرا به دروغ می‌گویند؛ آنچه در خیابان می‌شنویم مطالبات فرهنگی است! چرا جنایات آشوبگران را مطالبه فرهنگی تفسیر می‌کنند؟!

ب: اصلاح‌طلبان را کی حذف کرد چه کسانی آن‌ها را کنار گذاشتند؟
این یک دروغ بزرگ و آشکار است. اگر آن‌ها را حذف کرده بودند، پس دولت خاتمی و دولت روحانی مجالس سوم و ششم و ... از کجا سر درآوردند؟! اصلاح‌طلبان هر وقت رأی آوردند بر طبل خروج «از» حکومت کوبیدند هروقت رأی نیاوردند بر طبل خروج «بر» حکومت کوبیدند.
دولت روحانی که حامی آن اصلاح‌طلبان بودند به دلیل بدعهدی دشمن و گذاشتن همه تخم‌مرغ‌ها به سبد برجام ، سرمایه اجتماعی خود را از دست داد. به همین دلیل در انتخابات اخیر، مردم از اصلاح‌طلبان روی‌گردان شدند به نامزد آنها رأی ندادند. اصلاح‌طلبان باید صدای مردم را بشنوند. مردم در انتخابات اخیر به آن‌ها رأی ندادند.

برگردیم به دو پرسش رهبری؛ «اینها کی هستند و از کجا دستور می‌گیرند».
حساب منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، تجزیه‌طلبان، همجنس‌بازان، داعشی‌ها و ... در این فتنه روشن است. آن‌ها از اول انقلاب سر ناسازگاری با مردم و انقلاب داشتند هیچ‌گاه اهل گفت‌وگو نبودند و آن را هم مطرح نمی‌کنند و نکرده‌اند از اول هم گفته‌اند بین ما و ملت ایران فقط گلوله حکم می‌کند! آنها صریح می‌گویند از آمریکا دستور می‌گیرند! اما این جماعت مدعی اصلاح‌طلبی کی هستند و از کی دستور می‌گیرند؟ امام و پیشوای آن‌ها کیست؟

اگر بگویند؛ امام و پیشوای ما امام خمینی و رهبری معظم انقلاب است پس این‌همه همراهی با فتنه اخیر و فتنه‌های قبلی برای چیست؟ برای مرگ مهسا توییت می‌زنند آن را فاجعه اعلام می‌کنند. اما برای شهادت ده‌ها تن از شهدای اخیر که به فجیع‌ترین شکل ممکن به شهادت رسیدند حتی یک اظهار تأسف هم نمی‌کنند. نتیجه تحقیقات در مورد مرگ مهسا مشخص شد و سازمان نظام پزشکی و ده‌ها پزشک و نهاد رسمی در مورد مرگ طبیعی او اظهارنظر کردند. اما  موضع خود را اصلاح نکردند، حتی در مورد قتل‌عام فجیع مردم عادی در حرم احمدبن‌موسی (ع) در شیراز ، حاضر نشدند جنایات آمریکا را محکوم کنند!

با آنکه داعش رسما مسئولیت آن‌را به عهده گرفته وقیحانه گفتند؛ باید تحقیق و معلوم شود آیا کار داعش بوده یا کار جمهوری اسلامی!

خدا رحمت کند شهید سلیمانی را، او سخنان حکیمانه و هشداردهنده در مورد شناخت دشمن و فتنه‌ها دارد که شنیدنی است. او می‌گوید: «اگر در خط مقدم مبارزه با دشمن، دو صدا بلند شد جنگ صفین اتفاق می‌افتد. اگر آدرس غلط به جامعه بدهند و دو صدایی پیرامون دشمن به وجود آورند این خیانت است. کوچه دادن به دشمن بدترین نوع خیانت است. ترویج فهم غلط از دشمن خیانت است». متأسفانه برخی اصلاح‌طلبان در فتنه اخیر به ترویج فهم غلط از دشمن و کوچه دادن به دشمن پرداختند با دوصدایی و آدرس غلط دادن به جامعه از هم‌گرایی و هم‌صدایی با ملت پرهیز کردند و صدای آن‌ها اغلب در رسانه‌های دشمن شنیده شد!

هویت و مشروعیت جریان اصلاح‌طلبی در فتنه اخیر بیش از پیش زیر سؤال است، اگر آن‌ها به این سؤالات پاسخ ندهند مردم خوب می‌دانند به این گونه پرسش‌ها چگونه پاسخ دهند.
24-news.ir/vdchwinzk23nzxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز