تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
همزمان با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار جهانی، خلق حماسه ای دیگر از دلاورمردان انقلابی و شیرمردان پاسدار، برگ زرین دیگری بر افتخارات ملت بزرگ ایران افزود.
عبرت های عملیات غرورآفرین سپاه در دریای عمان
خبر24- حسین شاملو: دولت سیزدهم با روحیه انقلابی و با اعتماد به نفس بیشتر در عرصه های مختلف در حال بازیگری در عرصه بین الملل است و این شروع پرقدرت، بی پروا و جهادی بر آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای آنها پوشیده نیست.

از آنجائیکه تحلیل سیاستمداران آمریکایی و شرکای صهیونیست آنها از موفقیت های دولت سیزدهم، فروش بیشتر نفت و تعامل ایران با چین، روسیه و سایر کشورها به خصوص در زمینه های اقتصادی است، در نتیجه آمریکا در صدد شد با یک ضرب شصت نظامی از طریق توقیف نفتکش ایرانی و انتقال محموله آن به تانکر نفت آل جنایتکار سعود، به زعم ایران را بر سرجای خود نشانده و دست برتر را در مذاکرات آتی برجامی، از آن خود نماید.

شاید بتوان انتخاب دریای عمان برای این دزدی دریایی را به دو دلیل ارزیابی کرد:

اول اینکه، به باور فرماندهان نظامی آمریکایی توان عملیاتی و راهبردی دریایی ایران در دریای عمان از خلیج فارس و تنگه هرمز کمتر است و دوم اینکه بهتر بود این نفتکش در دریای عمان ربوده می شد تا در صورت موفقیت عملیات، قدرت نظامی ایران در این دریا را ضعیف جلوه داده و زمینه اقدامات دیگر را نیز فراهم نمایند.

آنچه مسلم است، تروریست های آمریکایی که به وفور تجهیزات نظامی خود در منطقه و پشتیبانی شیوخ منفعل و خیانتکار عرب مغرور هستند، بر این تصور بودند که ایران از مداخله در این عملیات چشم پوشی کرده و اقدامات دیپلماتیک را بر اقدام نظامی ترجیح میدهد اما با حضور مقتدرانه شیرمردان سپاه پاسداران و تسخیر نفتکش ربوده شده، از ابتکار عمل و توان عکس العمل نیروهای واکنش سریع ایران غافلگیر شدند.

اگر مروری بر انجام رزمایش های سپاه در خلیج فارس بیفکنیم به وضوح تمرینات نیروهای مسلح کشورمان برای تسخیر شناورهای فرضی دشمن را در موارد متعدد می بینیم که امروز آزمون عملی آن را دلاوران سپاهی با نمره 20 و در رویارویی واقعی اجرایی کردند تا آنهایی که گمان می کردند رخدادهایی که رزمایش های نظامیان ایرانی رخ می دهد صرفا نمایش است باور کنند ان حزب الله هم الغالبون.

سرعت عمل تکاوران ایرانی به گونه ای بود که پس از هلی برن نیروها و تحت کنترل گرفتن نقفتکش دزدیده شده، با وجود تلاش گسترده ناوها و بالگردهای مجهز آمریکایی و علیرغم تلاش چندباره آنها، زمانی که قرار شد درگیری رسمی و جدی واقع گردد، تروریست های آمریکایی با وقوف به توان بالا و اقتدار و آمادگی همه جانبه سپاه برای مقابله گسترده با دشمن آمریکایی، از بیم رقم خوردن شکست مفتضحانه ای دیگر - همچون شکست های سنوات گذشته، ناکام از اجرای نقشه پلیدشان، عقب نشینی را ترجیح داده و منطقه را ترک کردند.

اهمیت راهبردی و استراتژیک این عملیات پام هایی را برای دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی دارد که باید نصب العین خود قرار داده و از آن عبرت بگیرند.

پیام اول این عملیات فوق العاده و پیچیده این است که نیروی دریایی پرمدعای آمریکا که از لحاظ تکنیک و تاکتیک و تعدد نیرو و تجهیزات مدعی برتر بودن را دارد، عرضه و قابلیت و جرأت مقابله با نیروهای کارآزموده و مقتدر سپاه را نداشته و هیمنه پوشالی این نیرو بار دیگر جلوی چشمان ناظزان از همه دنیا فروریخت.

پیام دومی که تکاوران سپاه به دشمنان مخابره کردند این بود که توان رزمی دریایی سپاه منحصر به خلیج فارس نبوده و نیروهای رزمی سپاه در دریای عمان و هر مکان دیگری که شرایط و منافع کشور اقتضا کند، این توان را دارند که پیچیده ترین و خارق العاده ترین عملیات ها در سریعترین زمان اجرا نموده و مثل همیشه موجب تحیر مدعیان گردند همانگونه که بارها مقامات ارشد نظامی آمریکا به این امر اذعان داشته اند.  

پیام دیگر سپاه در این عملیات، القای این نکته است که استفاده از لفظ "گزینه نظامی" که هموراره در ادبیات گفتاری تروریست های آمریکایی وجود دارد، برای جمهوری اسلامی بی معنی، مضحک و غیر قابل استفاده است و عملا این اصطلاح بایستی از روی میز آنها برداشته شود.     

و پیام مهم دیگر اینکه ، رژیم تروریست و نامشروع صهیونیستی که گاه و بیگاه از واژه حمله به ایران - البته در لفظ - بهره می گیرد شیرفهم شود که در صورت هرگونه محاسبه غلط و اقدام نابخردانه، توان نظامی ایران برای پاسخگویی به شرارت ها، نه تنها در دریا، بلکه در خشکی و آسمان نیز بسیار بالا بوده و در زمانی کوتاه هرگونه حمله و تهدید را با قدرت و کوبندگی پاسخ عملی خواهد داد.    

در پایان باید متذکر شد که حکام مرتجع منطقه به ویژه آل جنایت پیشه سعود و شیوخ بی خرد و مزدور ساکن در شیخ نشین های کوچک حاشیه خلیج همیشه فارس که همیشه با سنگر گرفتن پشت اربابان آمریکایی و صهیونیستی خود هر از گاهی واق واقی می کردند، بدانند در اختیار گذاشتن امکانات و نفت و ثروت شان به بیگانگان و اتکا به آنها برای حفظ امنیت، خیالی واهی و سرابی زودگذر است که نمی تواند امنیت و آرامش برایشان به ارمغان بیاورد.   

باشد که درس عبرتی باشد برای کج اندیشان و خوش خیالان ...
 
24-news.ir/vdcce0q4.2bqi18laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز