تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
پس از تیراندازی نیروهای ویژه نخست وزیر عراق به سوی معترضان به تقلب در انتخابات پارلمانی در بغداد، حمله پهپادی به خانه کاظمی از سناریوسازی مشکوک برای تحمیل معادله جدید در این کشور حکایت می کند.
آنسوی سناریوی ترور نمایشی الکاظمی
به گزارش خبر24، کانال تلگرامی هاتف نوشت: بیش از دوهفته است که تحصن در منطقه سبز بغداد در اعتراض به نتایج انتخابات الکترونیک پارلمانی عراق که سرورهای آن در امارات قرار داشته است ادامه دارد.

بیشتر گروههای سیاسی در عراق به نتایج انتخابات معترضند و از تقلب گسترده در انتخابات و افزودن حداقل 3 میلیون رای به نفع گروهی خاص در انتخابات خبر می دهند در حالیکه برگ های تعرفه هایی که نام نویسی شده 3  میلیون برگ کمتر از میزان افرادی است که در انتخابات شرکت کرده اند.

بر این اساس معترضان خواستار آن هستند که برای رفع هرگونه تردید و اطمینان بخشی به صحت انتخابات آرا به روش دستی شمارش و نتایج اعلام شود که تا کنون این درخواست با مخالفت کمیساریای عالی انتخابات و طرف های خارجی ناظر انتخابات روبرو شده و همین مسئله بر تردیدها در خصوص صحت نتایج اعلامی افزوده است.

تا اینکه روز جمعه بر اساس گزارش شبکه الاتجاه نیروهای ویژه مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق به سوی تحصن کنند گان در منطقه سبز بغداد تیراندازی کردند که این تیراندازی به شهادت دستکم یک نفر و زخمی شدن دهها نفر دیگر منجر شد.

یک روز پس از این حادثه بامداد روز یکشنبه درست یک روز پس از تیراندازی به سوی معترضان در منطقه سبز بغداد، رسانه ها خبر از حمله پهپادی به خانه کاظمی و جان به دربردن او از سوء قصد خبر دادند. خبری که بی تردید نمی تواند جدای از سناریویی باشد که فاز اول آن با انتخابات الکترونیکی و فاز دوم آن با حمله به معترضان به تقلب درانتخابات رقم خورد و حالا وارد فاز سوم شد.
به نظر می رسد پس از شکست نظامی امریکا در عراق و ناتوانی اش در متقاعد کردن بغداد به حفظ نیروهای خود در این کشور، دولت امریکا با همکاری متحدان عربی خود از جمله امارات در ورای این سناریو قرار دارند تا در تحقق هدفی که ازطریق نظامی شکست خوردند از طریق سیاسی به پیروزی دست یابند و این سناریو را اجرا کردند تا قدرت در اختیار مهره هایی قرار گیرد که از یکسو به اشغالگری امریکا تداوم دهند واز سوی دیگر به جای نزدیکی با محور مقاومت به سوی ارتجاع عربی متمایل شوند.

اما اعتراض به نتیجه انتخابات الکترونیکی سبب شد تا این سناریو متزلزل شود و بنابر این فاز دوم حمله به معترضان و فاز سوم حمله به نظر نمایشی به خانه کاظمی اجرا شد تا به این طریق ادعا شود که نیروهای حشدالشعبی در ورای این حمله بوده اند و به این وسیله از کاظمی قهرمان سازی شود و به این وسیله معترضان را از میدان بیرون کنند.

بر این اساس به نظر می رسد حمله پهپادی می تواند کار امریکا باشد و البته این حمله بگونه ای طرح ریزی شده بوده که به کاظمی آسیبی نرسد و نکته اینجاست که گردان های حزب الله عراق در بیانیه ای با به سخره گرفتنه ادعای حمله پهپادی به خانه کاظمی اعلام کردند در عراق کسی وجود ندارد که حاضرباشد پهپادی را از دست بدهد تا نخست وزیر سابق را هدف قرار دهد.

البته به یک گمانه نیز می توان در خصوص ادعای حمله پهپادی به خانه کاظمی اشاره کرد و آن اینکه همان طرف امریکایی در ورای این حمله نمایشی و کنترل شده قرار داشته است تا کاظمی را از حمله به معترضان به نتیجه انتخابات پارلمانی تبرئه و از سوخته شدن این مهره جلوگیری نماید.
24-news.ir/vdca00na.49nu015kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز