تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۳
جنایت صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین پایان ندارد. آن‌ها اکنون به زنان و دختران فلسطینی تجاوز می‌کنند و با انتشار تصاویرشان، به تمسخر ایشان می‌پردازند.
وحشت سازمان ملل از اقدامات صهیونیست‌ها علیه دختران و زنان غزه
به گزارش خبر۲۴، با آغاز جنگ رژیم صهیونیستی و حماس، تعداد زیادی از خبرنگاران نسبت به رفتارهای وحشیانه‌ی سربازان و نیروهای نظامی این رژیم به مجامع جهانی هشدار دادند. بسیاری از خبرنگاران به علت طرح چنین مطالباتی، توسط این رژیم جنایت‌کار و حامیانش به شهادت رسیدند.

تلاش صهیونیست‌ها برای مقابله با انتشار انواع جنایات ایشان در فضای رسانه‌ای بین‌المللی، نتوانست مانع از شنیده‌شدن صدای حق‌خواهی و مظلومیت ملت فلسطین گردد و هم‌اکنون کارشناسان سازمان ملل نیز به این موضوع معترض شده‌اند.

طی گزارشی از سوی رسانه‌ها، اعلام شده که کارشناسان سازمان ملل نسبت به نقض حقوق بشر علیه زنان و دختران فلسطینی وحشت‌زده شده‌اند. کارشناسان سازمان ملل روزهای گذشته نسبت به اتهامات موثق در مورد نقض فاحش حقوق بشر که زنان و دختران فلسطینی همچنان در نوار غزه و کرانه باختری در معرض خطر قرار دارند ابراز نگرانی کردند.

در ادامه شرحی از این گزارش را مرور می‌کنیم:

بر اساس اطلاعات دریافتی، زنان و دختران فلسطینی به طور خودسرانه در غزه اغلب همراه با اعضای خانواده از جمله فرزندانشان اعدام شده‌اند. ما از گزارش‌هایی مبنی بر هدف‌گیری عمدی و کشتار غیرقانونی زنان و کودکان فلسطینی در مکان‌هایی که به دنبال پناهندگی و یا هنگام فرار بودند، شوکه شده‌ایم. به گفته کارشناسان، برخی از آن‌ها تکه‌های پارچه سفید در دست داشتند که توسط ارتش اسرائیل یا نیروهای وابسته به آن کشته شدند.

کارشناسان نسبت به بازداشت خودسرانه صدها زن و دختر فلسطینی، از جمله مدافعان حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و کارکنان بشردوستانه در غزه و کرانه باختری از ۷ اکتبر تاکنون ابراز نگرانی جدی کردند. بنا بر گزارش‌ها، بسیاری از آن‌ها مورد رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز قرار گرفته‌اند. آن‌ها از انواع پدهای بهداشتی، غذا و دارو محروم شده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. گفته می‌شود حداقل در یک مورد، زنان فلسطینی بازداشت‌شده در غزه، بدون غذا در قفس در زیر باران و سرما نگهداری می‌شدند.

ما به‌ویژه از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه زنان و دختران فلسطینی در بازداشت نیز مورد تجاوز جنسی متعددی قرار گرفته‌اند، ناراحت هستیم؛ اقداماتی مانند برهنه کردن و تفتیش توسط افسران مرد ارتش اسرائیل. به گفته کارشناسان، حداقل دو زن فلسطینی زندانی مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و برخی دیگر به تجاوز جنسی و خشونت جنسی تهدید شدند. آن‌ها همچنین خاطرنشان کردند که عکس‌های زندانیان زن در شرایط تحقیرآمیز نیز توسط ارتش اسرائیل گرفته شده و در فضای مجازی بارگذاری شده است.

کارشناسان از ناپدید شدن تعداد نامعلومی از زنان و کودکان فلسطینی از جمله دختران پس از تماس با ارتش اسرائیل در غزه ابراز نگرانی کردند. آن‌ها گفتند: «گزارش‌های نگران‌کننده‌ای از انتقال اجباری حداقل یک نوزاد دختر توسط ارتش اسرائیل به اسرائیل و جداشدن کودکان از والدین خود وجود دارد که محل نگهداری آن‌ها مشخص نیست».

«ما به اسرائیل تعهد خود را برای حمایت از حق زندگی، ایمنی، سلامت و حیثیت زنان و دختران فلسطینی یادآوری می‌کنیم و تضمین می‌کنیم که هیچ‌کس مورد خشونت، شکنجه، بدرفتاری یا رفتار تحقیرآمیز از جمله در مسائل جنسی قرار نگیرد».

آن‌ها خواستار تحقیقات مستقل، بی‌طرفانه، سریع، کامل و مؤثر در مورد اتهامات و همکاری اسرائیل با چنین تحقیقاتی شدند.

کارشناسان گفتند: «در مجموع، این اعمال نقض شدید حقوق بشر بین‌المللی و حقوق بشردوستانه است و طبق قوانین کیفری بین‌المللی به عنوان جنایات جدی است که بر اساس اساسنامه رم قابل تعقیب خواهد بود». آن‌ها افزودند: «مسئولان این جنایات باید پاسخگو باشند و قربانیان و خانواده‌های آن‌ها مستحق جبران کامل و عدالت هستند».

ریم آلسالم، گزارشگر ویژه خشونت علیه زنان و دختران، فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر در سرزمین‌های فلسطینی اشغالی از سال 1967، دوروتی استرادا تانک (رئیس)، کلودیا فلورس، ایوانا کرستیچ، هاینا لو و لورا نیرینکیندی، اعضای تشکیل‌دهنده گروه کاری تبعیض علیه زنان و دختران هستند و به عنوان کارشناسان مربوط به این مسئله در حال فعالیت‌اند.

این کارشناسان بخشی از آنچه هستند که به عنوان رویه‌های ویژه شورای حقوق بشر شناخته می‌شود. رویه‌های ویژه، بزرگترین مجموعه کارشناسان مستقل در سیستم حقوق بشر سازمان ملل، نام کلی مکانیسم‌های حقیقت‌یابی و نظارت مستقل شورا است.

دارندگان مأموریت رویه‌های ویژه، کارشناسان مستقل حقوق بشر هستند که توسط شورای حقوق بشر برای رسیدگی به موقعیت‌های خاص کشور یا موضوعات موضوعی در تمام نقاط جهان منصوب می‌شوند. کارشناسان رویه‌های ویژه به صورت داوطلبانه کار می‌کنند.

آن‌ها کارمندان سازمان ملل نیستند و برای کار خود حقوقی دریافت نمی‌کنند. آن‌ها مستقل از هر دولت یا سازمانی هستند و با ظرفیت فردی خود خدمت می‌کنند.

با تایید کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل، نقطه‌ی پنهانی در کارنامه پرجنایت رژیم صهیونیستی باقی نمی‌ماند. جامعه جهانی باید آگاه باشد، در صورت عدم مقابله با جنایت صهیونیست‌ها، آن‌ها به اعمال ضدبشری خود ادامه خواهند داد و این رژیم جعلی می‌تواند به مرور این رویه را با سایر ملت‌ها و دولت‌های جهان نیز در پیش بگیرد.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcgyn9qzak9tz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما